Společnost Omron nabízí nový návrh ovládacích panelů pokrývající rozsáhlou škálu součástí | Omron, Česká republika

Přihlásit se

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Změnit heslo

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Společnost Omron nabízí nový návrh ovládacích panelů pokrývající rozsáhlou škálu součástí

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Společnost Omron nabízí nový návrh ovládacích panelů pokrývající rozsáhlou škálu součástí

Společnost Omron uvádí na trh zhruba 600 různých zařízení podnikové automatizace (Factory automation, FA) v 18 různých kategoriích produktů, určených pro výrobu ovládacích panelů, které jsou založeny na společné konstrukční platformě. Nová zařízení FA se vyrábějí pomocí patentované technologie zapojení vodičů Push-In Plus společnosti Omron.

Společnost Omron provedla u 300 zákazníků na celém světě výzkum trhu, při které se zaměřila na výzvy a potřeby, které měli ohledně konstrukce a výroby ovládacích panelů. Po této iniciativě společnost Omron vyvinula pro výrobce ovládacích panelů novou řadu zařízení Factory Automation (FA) vystavěných na společné platformě. Všechna zařízení mají nezbytné certifikáty včetně UL, CE a CSA.

Konstrukce a vytváření moderního ovládacího panelu je stále komplexnější a náročnější na čas. Nejenže musí výrobci panelů splňovat přísnější mezinárodní a místní předpisy, je zde ale neustálý tlak na rychlost uvedení na trh a udržování nízkých nákladů. Zároveň čelí vážnému nedostatku pracovníků, především vyučených dělníků. Čím více funkcí je potřeba vmáčknout do už tak těsných konstrukcí, tím se zvyšuje počet v ovládacích panelech používaných zařízení. A trendem je snižování velikosti nebo aplikace ještě více funkcí ve stávajících panelech

Přesun k menší výšce standardní součástek celé nabídky ovládacích zařízení podnikové automatizace (FA) společnosti Omron umožňuje standardizované vedení vodičů a umístění součástek, díky čemuž se optimalizuje využití prostoru. V porovnání se starým modelem je možné snížit nevyužitý prostor v panelu až o 50 % vodorovně a o 20 % svisle. Při sestavování ovládacího panelu je zapojování vodičů téměř časově nejnáročnějším a nejnákladnějším úkonem. K vzájemnému propojení součástí je zapotřebí hodně ovládacích vodičů. V porovnání s obvyklými šroubovanými svorkami znamená nová technologie Push-In Plus společnosti Omron to, že vodiče drží pevně na místě a na jejich zasunutí není potřeba taková síla – zapojení vodičů je jednodušší než zasunutí konektoru sluchátek. Dále tato technologie nenáročného zapojení a odpojení dokáže snížit riziko úrazů z opakujícího se namáhání (repetitive strain injuries, RSI).

Společnost Omron zpřístupňuje data dílů všech hlavních produktů prostřednictvím online knihovny na webových stránkách Omron. Informace z této knihovny je možné importovat přímo do předních softwarových balíků návrhů panelů, včetně softwaru Eplan a v budoucnu i softwaru Zuken E3. Společnost také na webu Omron nabízí soubory CAD 2D a 3D v nejoblíbenějších formátech. To usnadňuje optimalizaci využití prostoru na ovládacím panelu.

Od letošního ledna společnost Omron nabízí novou službu nabídek seznamů optimalizovaných součástek panelů. Služba se ukazuje jako mimořádně hodnotná hlavně pro menší výrobce panelů, kteří nemají dost prostředků a zařízení na provádění těchto záležitostí ve své firmě, když jsou pod časovým tlakem.

Souběžně se zaváděním nových FA zařízení je zde ve 35 zemích celosvětová síť nouzových distribučních základen. Ty budou zásobeny zvýšeným množstvím různorodějšího inventáře včetně nových i stávajících produktů.

Kompletní nová řada kompaktních součástí do panelů společnosti Omron obsahuje elektromechanická i nepohyblivá relé, svorky relé I/O, svorkovnice, teplotní regulátory, časovače, měřicí a sledovací relé, zařízení pro monitorování spotřeby energie a (nepřerušitelné) napájecí zdroje.

Mezi příklady patří:

Spínané napájecí zdroje

Spínaný napájecí zdroj S8VK-S je pravděpodobně nejmenší řada všeobecně uplatnitelného napájení na světě. Má kompaktní tělo s objemem o 36 % menším než předchozí produkty Omron a umožňuje montáž vedle sebe při těsném dotyku, čímž snižuje zabranou plochu a tím umožňuje zmenšit velikost ovládacích panelů. Splňuje také širokou škálu certifikačních standardů a zaručuje stabilní provoz v mnoha různých prostředích, přičemž nabízí vyšší odolnost vůči prostředí a široký rozsah provozních teplot od -40 do 70 °C.

s8vk-s prod

Zařízení pro monitorování spotřeby energie

Řada zařízení pro monitorování spotřeby energie KM-N2 nabízí všechny funkce monitorování spotřeby energie nutné při instalaci na panel. Použití všeobecných proudových transformátorů (current transformer, CT) umožňuje uplatnění na mnoha různých výrobních místech. Řada zahrnuje jednofázová a třífázová 4vodičová zařízení pro monitorování spotřeby energie a je kompatibilní s napájecími zdroji na celém světě, přičemž poskytuje měření až čtyř obvodů v jedné jednotce. Toto zařízení pro sledování spotřeby energie nabízí také přesná měření (IEC třída 0.5S), detekci nesprávného zapojení vodičů a velké, snadno čitelné, bílé znaky LCD.

km-n2 prod

Časovače

Řada tenkých časovačů H3DT je určena k montáži do ovládacích panelů. Dodává se s tenkým tělem o šířce 17,5 mm, které má dva reléové výstupy, čímž je možné zmenšit velikost ovládacích panelů. Spotřeba energie u modelů H3DT je až o 60 % nižší než u předchozích časovačů a snižuje zátěž stejnosměrného napájení pro celý ovládací panel. Očekávaná životnost je více než třikrát delší než u předchozích modelů.

h3dt prod

Měřicí a sledovací relé

Je pravděpodobné, že K8DT je první řada měřicích a sledovacích relé v odvětví s tranzistorovými výstupy. Do řady patří devět modelů včetně relé sledujících proud, relé sledujících napětí, relé sledu a přerušení fází (aby se zabránilo opačnému chodu), relé sledování teploty a relé hladiny vodivosti (bezplovákové spínače). Tato zařízení se ideálně hodí k ochraně motorů, zabránění nadměrnému zvýšení teploty v topných tělesech a ovládání hladiny vody. Kromě relé s reléovým výstup vykazují ta s tranzistorovým výstupem při přímém připojení k počítači nebo systému PLC větší spolehlivost.

k8ak-as prod

Polovodičové relé

Řada polovodičových relé G3PJ (solid state relay, SSR) pro jednofázová topná tělesa má tenké tělo a šířku 22,5 mm pro montáž na lištu DIN. Jsou asi o 50 % tenčí než předchozí relé Omron. Tato relé SSR vytvářející málo tepla unesou 25A proud i při montáži tří relé SSR na sepnutém kontaktu, což pomáhá ušetřit další místo a snížit velikost ovládacích panelů.

Řada G3PJ splňuje bezpečnostní normy, například ty pro posílenou izolaci, což pomáhá zkrátit čas potřebný k získání certifikace ovládacích panelů nebo při výměně součástek.

g3pj prod

Řada snadno použitelných relé

Kromě širokého výběru relé nabízí společnost Omron řadu snadno použitelných relé s technologií Push-In Plus. Všechna relé v této řadě se dodávají standardně se záklapnou páčkou umožňující snadné upevnění a uvolnění relé. Možnost instalace směrem nahoru nebo dolů umožňuje flexibilní a efektivní zapojení kabelů uvnitř panelů. Společnost Omron také nabízí mnoho příslušenství, díky kterým jsou produkty I/O ještě užitečnější.

Řada zahrnuje:

  • PYF-PU (patice pro relé MY)
  • P2RF-PU (patice pro relé G2R-S)
  • G2RV-SR/G3RV-SR (tenká relé I/O)
  • G70V (svorky relé I/O)

g2rv relays prod

Regulátory teploty

Od prosince 2011 dostává řada digitálních regulátorů teploty E5xxC příznivá hodnocení díky svému dobrému výkonu, snadno čitelným panelům a snadnému použití. Nyní byla zavedena řada E5xxC-B s technologií Push-In Plus, která pomůže omezit čas a práci související se zapojením vodičů na pouhé zasunutí vodičů bez použití nářadí.

e5 c pressimage blanc prod

Svorkovnice na lištu DIN

Svorkovnice na lištu DIN XW5T/XW5G používají technologii Push-In Plus. Minimální šířka 3,5 mm šetří práci se zapojením vodičů a prostor na instalaci. Kvůli doplnění vysokoproudé nabídky a také kvůli potřebám šroubovaného zapojení vodičů zavádí společnost Omron také svorkovnice na lištu DIN šroubovacího typu.

xw5t xw5g din rail terminal blocks prod
Sledujte společnost Omron Industrial Automation na síti LinkedIn