Druhá vlna zařízení FA, která jsou vystavěna na společné konstrukční platformě | Omron, Česká republika

Přihlásit se

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Změnit heslo

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Druhá vlna zařízení FA, která jsou vystavěna na společné konstrukční platformě

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Druhá vlna zařízení FA, která jsou vystavěna na společné konstrukční platformě

Na začátku října 2016 představíme světu několik nových produktů, spínaných napájecích zdrojů, patic pro bezpečnostní relé, tlačítek, monitorů spotřeby energie a řídicích jednotek pro automatizaci strojů v rámci druhé vlny řídících zařízení pro výrobní automatizaci (FA), které používají společnou konstrukční platformu sjednocující vlastnosti produktů.

V rámci své široké řady produktů pokračujeme v inovaci výroby rozváděčů, jak pouzdra, tak řízení zařízení výrobní automatizace (FA) na přední linii výroby.

Sjednotili jsme konstrukci a velikost zařízení FA a v dubnu 2016 představila produkty, které jsou založeny na proprietární technologii připojení „Push-In Plus“ pro výrobce zařízení a rozváděčů ve snaze o „zmenšování a šetření místem“ u zařízení a rozvaděčů pro FA, „urychlené dodání“ a „v reakci na globalizaci“. Tyto výrobky byly nasazeny v přední linii výroby ve více než 3 000 globálních společnostech a byly přijaty velmi kladně.

Rozšíření zařízení FA vystavěných na sjednocené konstrukční platformě bude mít rozsáhlý kombinovaný efekt, kterého se dosáhne nabídkou mnoha různých zařízení. Naším cílem je inovovat rozvaděče zákazníků. Protože se výška produktu může měnit v závislosti na faktorech, jako je výkon a vyzařování tepla, rozdělili jsme produkty pro rozváděče do 3 hlavních skupin se specifickým umístěním (v řadě) v rozváděči: I/O, řízení a výkonové. U každé kategorie jsme stanovili optimální pravidla pro zajištění redukování nevyužitého prostoru a optimalizaci šířky mezi vedením vodičů. Nové zdroje S8VK-S (vysokokapacitní modely) jsou první produkty Omron v kategorii napájení – a chystáme další.

Konkrétně jsme aplikovali společnou platformu na tlačítka A22N-P/A30N-P, indikátory M22N-P a monitory spotřeby energie KM-N3, což jsou zařízení FA připevněná na přední straně rozváděčů, patice pro relé s nuceně vedenými kontakty P7SA-PU pro bezpečnostní aplikace a řídicí jednotky pro automatizaci strojů NX1P pro řízení pohybu. Rovněž modely 240/480 W světově nejmenší třídy spínaných napájecích zdrojů S8VK-S používají společnou platformu.

Nové produkty a jejich hlavní charakteristiky

Světově nejmenší (*) řada spínaných napájecích zdrojů: S8VK-S (vysokokapacitní modely)

Spínaný napájecí zdroj S8VK-S má kompaktní tělo s o 50 % menším objemem než předchozí produkty pro modely 480 W, což se podařilo díky použití našich jedinečných technologií.

Vysokokapacitní modely S8VK-S umožňují montáž vedle sebe v těsném kontaktu na lišty DIN, čímž se redukuje plocha, což pomáhá zmenšit rozváděče.

Tyto modely rovněž splňují širokou řadu certifikačních standardů a zajišťují stabilní provoz v mnoha různých prostředích s větší odolností při širokém rozsahu provozních teplot -40 až 70 °C.

* Podle průzkumu společnosti Omron v září 2016.

Charakteristiky:

 • Jmenovitý výkon: 240 W, 480 W
 • Funkce zesílení výkonu na 150 % (240 a 480 W).
 • Výstup s detekcí nízkého napětí (pouze pro 240 a 480 W)

combi s8vk-s24024-s48024 200x200 sol

Řada patic s technologií Push-In Plus: (patice pro relé s nuceně vedenými kontakty)

Patice pro relé G7SA s nuceně vedenými kontakty (P7SA-PU, 4 póly a 6 pólů) byly přidány k řadě patic s technologií Push-In Plus představené v dubnu 2016. Použití zasouvacího mechanismu na paticích pro relé s nuceně vedenými kontakty sjednocuje metodu připojení celých rozváděčů. Rovněž zkracuje zapojování při použití s bezpečnostními řídicími jednotkami, které rovněž využívají zásuvné svorky.

Kromě toho jsou patice pro 6 pólů užší než předchozí šroubovací patice (nejužší konstrukce na trhu*) a velikost rozváděčů je tak možné udržet co nejmenší.

K dispozici jsou krátké propojovací můstky pro propojení kontaktních svorek ve stejné patici. To také pomáhá pro zjednodušení práce.

* Podle průzkumu společnosti Omron v červenci 2016.

Řada:

P7SA-PU (patice pro relé G7SA s nuceně vedenými kontakty)

Charakteristiky:

 • Relé s nuceně vedenými kontakty (EN 50205 třída A, certifikováno VDE)
 • K dispozici jsou čtyřpólová a šestipólová relé
 • Zesílená izolace mezi vstupy a výstupy/ Zesílená izolace mezi některými póly různé polarity.

combi p7sa-10f-14f 200x200 sol

Tlačítka a indikátory s technologií Push-In Plus: A22N-P/A30N-P/M22N-P

A22N-P, A30N-P a M22N-P jsou tlačítka a indikátory s montážními otvory o průměru 22 mm a 30 mm, které využívají technologii Push-In Plus. Naše proprietární technologie dramaticky redukují hloubku a objem o 20 až 30 % v porovnání s předchozími modely. Přestože u jednotek osvětlení bylo obtížné zkrátit tělo, byla velikost jednotek osvětlení redukována stejným způsobem jako u kontaktních bloků. * U 4 až 6 kontaktů byla předchozí hloubka 66,8 mm redukována na 55 mm.

Technologie Push-In Plus kombinovaná se zapojením zezadu eliminuje potřebu zajistit boční prostor. Rovněž šetří místo, což bylo obtížné u kontaktních bloků se šroubovými svorkami. To pomáhá redukovat pracnost instalace a umožňuje vyšší volnost při navrhování.

Charakteristiky:

 • Přehlednější kabeláž díky změněnému směru vedení kabelů 
 • Kompaktní konstrukce
 • Kontaktní bloky je možné připojit v libovolném směru, což usnadňuje sestavení.

combi a22 m22 200x200 sol

Globálně použitelná (*3) řada monitorů spotřeby energie: KM-N3

Typ KM-N3 s instalací do panelu je verze monitoru spotřeby KM-N2, který se instalují do rozváděče.

Použití všeobecných proudových transformátorů (CT) umožňuje uplatnění na mnoha různých výrobních místech stejně jako u typu KM-N2. Řada umožňuje monitorování spotřeby energie v jednofázových a třífázových 4vodičových obvodech a je kompatibilní s napájecími zdroji po celém světě, přičemž poskytuje měření až čtyř obvodů v jedné jednotce.

Monitor spotřeby rovněž zvládá přesná měření (IEC třída 0.5S), má méně pracnou instalaci díky detekci nesprávného zapojení a jednoduché nastavení, velký snadno čitelný zelenobílý LCD displej a nabízí tak řešení od návrhu po spuštění.

* V některých oblastech jsou vyžadovány napěťové transformátory. Čeká se na certifikaci UL

Charakteristiky:

 • Kompaktní, možnost připojení více obvodů (až čtyři obvody připojené k jedné jednotce)
 • Třída přesnosti 0.5S podle IEC 62053-22
 • Technologie Push-In Plus pro rychlé a snadné zapojení komunikačních terminálů

km-n3 200x200 sol

Řídicí jednotka pro strojní automatizaci: NX1P

NX1P je základní řídicí jednotka Sysmac*1, která integruje konektivitu EtherNet/IP a EtherCAT, řízení pohybu a I/O rozhraní v kompaktní formě, čímž poskytuje pokročilé řízení pohybu a IoT pro menší až středně velké stroje.

Elektronická vačka a interpolace zvyšují rychlost a přesnost stroje, což vede ke zvýšení produktivity a kvality. Data shromážděná ze zařízení prostřednictvím integrovaného portu EtherCAT a instalované hlavní jednotky IO-Link je možné sdílet mezi stroji prostřednictvím integrovaného portu EtherNet/IP. To pomáhá redukovat prostoje strojů a zvyšovat produktivitu aktivací prediktivní údržby a plné integrace.

Charakteristiky:

 • Čas provedení instrukce LD: 3,3 ns, kapacita programu: 1,5 MB
 • Vestavěný port EtherNet/IP, port EtherCAT a rozhraní pro paměťovou kartu SD
 • Použitelné reálné osy: Až 8 os (včetně až 4 os řízení pohybu)
 • Připojitelné jednotky NX

combi nx1-24-40 200x200 sol

*1 Automatizační platforma Sysmac:

Cílem integrované automatizační platformy společnosti OMRON je poskytnout kompletní řízení a správu automatizované výroby s použitím jednoho softwaru. Programování založené na globálních standardech a globálních otevřených sítích umožňují budovat globálně standardizovaný systém. Centrálním prvkem této platformy je řada kontrolérů pro stroje, která zajišťuje synchronní řízení všech strojních zařízení a pokročilé funkce, jako je řízení pohybu, robotů a připojení k databázi. Tento multidisciplinární koncept umožňuje zjednodušit architekturu řešení, redukovat programování a optimalizovat produktivitu.

Sysmac je obchodní značka nebo registrovaná obchodní značka společnosti Omron Corporation v Japonsku a dalších zemích pro podnikové automatizační produkty Omron.

EtherCAT® je registrovaná obchodní značka a patentovaná technologie licencovaná společností Beckhoff Automation GmbH, Německo.

EtherNet/IP™ je obchodní značka ODVA.

Sledujte společnost Omron Industrial Automation na síti LinkedIn