Pokročilé řízení kompaktních strojů: Řídicí jednotka pro řízení strojů NX1

NX1 je základní řídicí jednotka Sysmac pro naši automatizační platformu Sysmac, která integruje konektivitu EtherNet/IP a EtherCAT, řízení pohybu a I/O rozhraní v kompaktní formě, čímž poskytuje pokročilé řízení pohybu a sekvencí pro menší až středně velké stroje.

Elektronická vačka a interpolace zvyšují rychlost a přesnost stroje, což vede ke zvýšení produktivity a kvality. Data shromážděná ze zařízení prostřednictvím integrovaného portu EtherCAT a instalované hlavní jednotky IO-Link je možné sdílet mezi stroji prostřednictvím integrovaného portu EtherNet/IP. To pomáhá zkracovat prostoje stroje a zvyšovat produktivitu díky možnosti prediktivní údržby a plné integrace.

Charakteristiky

  • Čas provedení instrukce LD: 3,3 ns, kapacita programu: 1,5 MB;
  • Vestavěný port EtherNet/IP, port EtherCAT a rozhraní pro paměťovou kartu SD;
  • Až 8 os (včetně až 4 os řízení pohybu);
  • 24 nebo 40 I/O pružných svorek Push-In Plus na CPU pro rychlé zapojení;
  • Použití rozšiřovacích NX I/O jednotek na CPU a distribuované použití protokolu EtherCAT;
  • Standardní programování IEC 61131-3 a funkční bloky podle normy PLCopen® pro řízení pohybu.

Sysmac

Cílem naší integrované automatizační platformy Sysmac je poskytnout kompletní řízení a správu automatizované výroby s použitím jednoho softwaru. Programování založené na globálních standardech a otevřených sítích umožňují budovat globálně standardizovaný systém. Centrálním prvkem této platformy je řada kontrolérů pro stroje, která zajišťuje synchronní řízení všech strojních zařízení a pokročilé funkce, jako je řízení pohybu, robotů, viditelnosti, bezpečnosti a připojení k databázi. Tento multidisciplinární koncept umožňuje zjednodušit architekturu řešení, redukovat programování a optimalizovat produktivitu.