Pokročilé řízení kompaktních strojů: Řídicí jednotka pro řízení strojů NX1

NX1 je základní řídicí jednotka Sysmac pro naši automatizační platformu Sysmac, která integruje konektivitu EtherNet/IP a EtherCAT, řízení pohybu a I/O rozhraní v kompaktní formě, čímž poskytuje pokročilé řízení pohybu a sekvencí pro menší až středně velké stroje.

Elektronická vačka a interpolace zvyšují rychlost a přesnost stroje, což vede ke zvýšení produktivity a kvality. Data shromážděná ze zařízení prostřednictvím integrovaného portu EtherCAT a instalované hlavní jednotky IO-Link je možné sdílet mezi stroji prostřednictvím integrovaného portu EtherNet/IP. To pomáhá zkracovat prostoje stroje a zvyšovat produktivitu díky možnosti prediktivní údržby a plné integrace.

Charakteristiky

  • Čas provedení instrukce LD: 3,3 ns, kapacita programu: 1,5 MB;
  • Vestavěný port EtherNet/IP, port EtherCAT a rozhraní pro paměťovou kartu SD;
  • Až 8 os (včetně až 4 os řízení pohybu);
  • 24 nebo 40 I/O pružných svorek Push-In Plus na CPU pro rychlé zapojení;
  • Použití rozšiřovacích NX I/O jednotek na CPU a distribuované použití protokolu EtherCAT;
  • Standardní programování IEC 61131-3 a funkční bloky podle normy PLCopen® pro řízení pohybu.

Sysmac

Cílem naší integrované automatizační platformy Sysmac je poskytnout kompletní řízení a správu automatizované výroby s použitím jednoho softwaru. Programování založené na globálních standardech a otevřených sítích umožňují budovat globálně standardizovaný systém. Centrálním prvkem této platformy je řada kontrolérů pro stroje, která zajišťuje synchronní řízení všech strojních zařízení a pokročilé funkce, jako je řízení pohybu, robotů, viditelnosti, bezpečnosti a připojení k databázi. Tento multidisciplinární koncept umožňuje zjednodušit architekturu řešení, redukovat programování a optimalizovat produktivitu.

Sysmac+Panel.jpg

Value Design for Panel

Náš sdílený koncept návrhu rozváděčů (Value Design for Panel) pro specifikaci produktů používaných v rozváděčích vytváří novou hodnotu pro naše zákazníky. Přechod na unifikovaný design omezuje vznik nevyužitých prostorů, které vznikají používání součásti různých výšek. Redukuje také časovou náročnost konstrukce. Nejdůležitější výhodou je však výrazné snížení přehřívání v malém prostoru rozvaděče, což zvyšuje spolehlivost.