Váš partner pro automatizaci v balicím průmyslu | OMRON, Česká republika

Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Váš partner pro automatizaci v balicím průmyslu

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Váš partner pro automatizaci v balicím průmyslu

Pokud jste výrobcem balicích strojů a chcete zvýšit svou ziskovost, můžeme vám pomoci: máme pro vás kompletní řadu služeb a produktů navržených pro zvýšení rychlosti strojů, všestrannosti, výkonu a bezpečnosti.

A přestože jsou některá z těchto řešení velmi pokročilá, byla u nich prokázána extrémní spolehlivost, která přispívá k maximalizaci loajality vašich zákazníků.

Využijte naše znalosti jako specialisty na automatizaci při vývoji nových strojů nebo inovaci stávajících modelů.

Jak vám můžeme pomoci?
Segmenty balícího průmyslu

Vaše specializace – naše specifické znalosti

Jste specialisty na plnění láhví? Nebo se snad zaměřujete na potraviny? Vyrábíte balicí stroje pro primární balení nebo nabízíte také stroje pro sekundární a konečné balení? Ať je vaše specializace jakákoli, můžeme s vámi prodiskutovat možnosti zvýšení vaší ziskovosti balení v jakémkoli z následujících sektorů:

 • Pekařské výrobky a sušenky
 • Nápoje (alkoholické, nealkoholické, mléčné, nealkoholické sycené a oleje)
 • Cukrovinky
 • Kosmetika a zdravotní péče
 • Sušené potraviny a zákusky
 • Čerstvé potraviny
 • Výrobky pro domácnost a jiné
 • Tekuté a konzervované potraviny
 • Léčiva
 • Hotové pokrmy

Výroba

Kvalita

Ještě předtím než je koncový výrobek zabalen, zakonzervován, naplněn do lahví nebo do pytlů se mnoho výrobců balicích strojů zabývá tím, jaké operace probíhají u zákazníků od začátku až do konce.

Opakovatelnost operací s vysokou produktivitou a vysoké standardy kvality jsou každodenní výzvou.

Proto společnost Omron nabízí rozsáhlé portfolio produktů přizpůsobené receptem řízené dávkové výrobě, kde jsou vyžadovány například technologie vícesmyčkové regulace s vysokým rozlišením, vysokorychlostní zpracování a ukládání dat a souvislé vizuální kontroly kvality.

Primární

Rychlost

Rychlost je hlavní výzvou, důležitý je ale také požadavek na:

 • nezávislost velikosti dávky produktu,
 • snadné čištění a jednoduchost obsluhy strojů
 • při zachování hygienických norem.
Řešení Omron pro primární balení zvyšuje rychlost i flexibilitu balicích strojů pro primární balení – díky naší nové špičkové řídicí jednotce, která kombinuje nejmodernější technologii ethernetové sběrnice v reálném čase, EtherCAT, s naším novým konceptem „Jedno softwarové prostředí“.

Tato unikátní kombinace vám umožní nahrazovat konvenční mechanické systémy vysoce univerzálními roboty delta a kamerovými systémy.

Sekundární

Pružnost

Nejdůležitějšími výzvami jsou:

 • přizpůsobit rychlost výroby primárnímu balení
 • zajistit integritu jednotlivých nebo víceprvkových balení
 • zajistit jednoduchou adaptaci lineárních vedení pro přepravu primárních a sekundárních balení.

Řešení společnosti Omron vám pomůže integrovat do strojů více flexibility. Naše nejnovější robotické a kamerové systémy mohou vytvořit například robotický systém pro uchopení a uložení až 12 produktů do krabice současně v jedné, dvou nebo ve třech vrstvách.

S takovým systémem je zvýšení rychlosti jednoduše otázkou zvýšení počtu výrobků pro jednu operaci.

Konečný

Robustnost

Hlavní výzvou je zde zajistit spolehlivou manipulaci s těžkými náklady při trvale vysoké frekvenci cyklů.

Řešení společnosti Omron zahrnuje široký rozsah vysoce robustních elektromechanických lineárních os. Sortiment plně vybavených manipulačních modulů doplňují lineární moduly připravené k instalaci s různými variantami pohonu a otočné/uchopovací moduly.

Možnost využít jakoukoli kombinaci elektrických ovladačů také zvyšuje univerzálnost pro ekonomicky výhodné adaptace.

Získejte informace o řešeních automatizace

hffs-mcs-08 420x300 sol

Horizontální formování, plnění a uzavření

Stroj HFFS odvíjí pružnou fólii, formuje obaly a uzavírá je na 2 stranách, volitelně také v dolní části. Po naplnění produktem ve svislé poloze uzavře horní stranu sáčku. Volitelně je možné před konečným uzavřením doplnit dávkovač. To vše se děje při pohybu pružného obalového materiálu horizontálně, avšak orientace balení zůstává svislá. Níže uvedený obrázek zobrazuje střední vačkou řízený stroj. Existují také kontinuální stroje, kde bývají sekce 4 až 6 často v karuselovém uspořádání.

více informací
cardboard sleeve cartoner machine image 420x300 sol

Stroj pro balení do kartonových obalů

Karton je rotačním podavačem vyjmut ze zásobníku a přenesen pásovým dopravníkem s úchyty po jedné dráze až do přijímací pozice pick and place systému. Skupiny zboží jsou podávány dvěma nezávisle pracujícími roboty a pokládány na kartony.

více informací
mcs palletiser 420x300px sol

Paletovací portálový robot

Paletovací portálové roboty jsou lineární roboty koordinované pomocí kartézských (XYZ) souřadnic, určené pro manipulaci s materiálem. Osy se posouvají lineárně vůči sobě, neotáčejí se jako u robotyckých rukou.

více informací
13 robotic infeed machine image 420x300 sol

Robotická nakládací jednotka s kamerovým naváděním nebo třídicí balicí stroj

Stroj se skládá z robota namontovaného na rám vedený přes dva rovnoběžné podávací dopravníky. Jeden dopravník dopravuje výrobky a druhý krabice. Robot sbírá výrobky náhodně rozmístěné na pásu dopravníku a ukládá je do pohybujících se krabic. Okamžitá poloha pohybujících se výrobků je zjišťována ve formě obrazu ze stacionární kamery. Mezitím registrační snímač sleduje polohu krabic. Tento princip přesného sledování obou dopravníků umožňuje robotu sbírat výrobky z jednoho běžícího dopravníku a ukládat je do krabic na druhém běžícím dopravníku.

více informací
shrink sleever machine image 420x300 sol

Vysokorychlostní lineární aplikátor smrštitelných obalů

Teplem smrštitelné etikety se odvíjejí z role ve formě nepřetržitého pásu a neoznačené láhve jsou dopravovány podávacím dopravníkem a dávkovány rotačním podávacím šroubem. Když láhev vstoupí do etiketovacího stroje přes spouštěcí člen, vřeteno rozevře pás etiket do tvaru trubice, stroj etiketu posune a uřízne na přesný rozměr podle natištěné značky, natáhne na láhev a láhev dál pokračuje do parního tunelu.

více informací

Zjistěte, co říkají naši zákazníci

martini packaging sol

Martini zdokonaluje balení těstovin pomocí technologie OMRON

Italská společnost Martini Srl vyrábí vysoce přesné vážicí a balicí stroje pro potravinářský průmysl. Její nový balicí systém MCRS-VD umožňuje zabalit až 180 balení těstovin za minutu. Jádrem řešení je jednotka pro řízení strojů OMRON NX701-1600, která ovládá pohyb systému MCRS-VD. Technologie dokonalého zatavování NX-TC Perfect Sealing společnosti OMRON umožňuje koncovému uživateli zvýšit stabilitu termoregulace a snížit náklady spojené s použitím balicích fólií.

více informací
diva-international fcard sol

Autonomní mobilní roboty zjednodušují intralogistiku ve společnosti Diva International

Velké společnosti stále více využívají robotiku ke zjednodušení manuálních procesů v továrnách a skladech. Příkladem je společnost Diva International se sídlem v italské Umbrii, která chtěla transformovat svůj systém pro přepravu vlhčených ubrousků z výrobního závodu na paletovací platformu ve stejném skladu. Nechala proto svého poskytovatele správy zařízení, společnost FM Vision, vyvinout nový automatizovaný systém využívající pět autonomních mobilních robotů (AMR) OMRON a jednotku pro řízení strojů Sysmac NJ od společnosti OMRON. Díky tomu jsou její procesy bezpečnější, efektivnější a flexibilnější.

více informací

Zjistěte, co říkají naši odborníci

nx sysmac 420 300 sol

Integrovaná bezpečnostní řešení

Procesy průmyslové automatizace, stejně jako stroje samotné, jsou stále dynamičtější. Bez zvyšování produktivity, flexibility, ergonomie a bezpečnosti se dnes již neobejdete. Tento informační dokument popisuje, jak vám řešení společnosti Omron Sysmac Safety umožňuje splňovat všechny možné bezpečnostní scénáře a požadavky.

více informací

Applications

Náš příspěvek

sysmac loop provides big data solutions omron 420 420 sol

Technologie pomáhá výrobcům strojů nabízet lepší dostupnost

Nepřetržitá snaha o stále lepší hodnoty, OEE se stala v posledních letech skutečným cílem koncových uživatelů v potravinářském a nápojovém průmyslu. Samotná hodnota OEE však není předmětem běžné konverzace mezi koncovými uživateli a dodavateli strojů, namísto toho jsou středem pozornosti oblasti jako základní rychlost, doby cyklů a celkový výkon.

více informací
data integration 420x300 sol

Maximalizujte svůj potenciál pomocí integrace dat

Jak blízko má průmysl čtvrté generace ke skutečnosti? Futuristický, zcela propojený průmyslový svět už začíná dostávat obrysy a klíčový faktor představuje integrace dat. Shromažďování a uchovávání výrobních dat nabízí mnoho výhod – od měření OEE (celková efektivita vybavení) až po pomoc výrobcům OEM při splňování stále se zvyšujících právních požadavků na ohlašování. Dan Rossek přináší hlubší pohled na výzvy a výhody integrace dat „Z dílny na vrchol“.

více informací
serialisation 420x300 sol

Traceability through serialisation

The demand for greater traceability – to reduce counterfeiting and improve consumer information – presents growing challenges for manufacturers. How can serialisation help? In ‘Traceability through serialisation’ Dan Rossek focuses on what serialisation means today and shows why the flexible layer solution is better than the, seemingly easier, end-to-end solution.

více informací
eu machine scketch 420x300 sol

Výzvy ve strojírenství

Posilování ekonomiky v zemích s nižšími mzdovými náklady znamená, že výrobci OEM často pracují ve stínu hrozby levného importu. V první sérii článků se Robert Brooks zaměří na zásadní charakteristické vlastnosti, které britští výrobci strojů musejí mít, aby si udrželi náskok před konkurencí, a na příležitosti přidat svým výrobkům ještě vyšší hodnotu.

více informací