Váš partner pro automatizaci v balicím průmyslu

Pokud jste výrobcem balicích strojů a chcete zvýšit svou ziskovost, můžeme vám pomoci: máme pro vás kompletní řadu služeb a produktů navržených pro zvýšení rychlosti strojů, všestrannosti, výkonu a bezpečnosti.

A přestože jsou některá z těchto řešení velmi pokročilá, byla u nich prokázána extrémní spolehlivost, která přispívá k maximalizaci loajality vašich zákazníků.

Využijte naše znalosti jako specialisty na automatizaci při vývoji nových strojů nebo inovaci stávajících modelů.

Jak vám můžeme pomoci?
Segmenty balícího průmyslu

Vaše specializace – naše specifické znalosti

Jste specialisty na plnění láhví? Nebo se snad zaměřujete na potraviny? Vyrábíte balicí stroje pro primární balení nebo nabízíte také stroje pro sekundární a konečné balení? Ať je vaše specializace jakákoli, můžeme s vámi prodiskutovat možnosti zvýšení vaší ziskovosti balení v jakémkoli z následujících sektorů:

 • Pekařské výrobky a sušenky
 • Nápoje (alkoholické, nealkoholické, mléčné, nealkoholické sycené a oleje)
 • Cukrovinky
 • Kosmetika a zdravotní péče
 • Sušené potraviny a zákusky
 • Čerstvé potraviny
 • Výrobky pro domácnost a jiné
 • Tekuté a konzervované potraviny
 • Léčiva
 • Hotové pokrmy

Výroba

Kvalita

Ještě předtím než je koncový výrobek zabalen, zakonzervován, naplněn do lahví nebo do pytlů se mnoho výrobců balicích strojů zabývá tím, jaké operace probíhají u zákazníků od začátku až do konce.

Opakovatelnost operací s vysokou produktivitou a vysoké standardy kvality jsou každodenní výzvou.

Proto společnost Omron nabízí rozsáhlé portfolio produktů přizpůsobené receptem řízené dávkové výrobě, kde jsou vyžadovány například technologie vícesmyčkové regulace s vysokým rozlišením, vysokorychlostní zpracování a ukládání dat a souvislé vizuální kontroly kvality.

Primární

Rychlost

Rychlost je hlavní výzvou, důležitý je ale také požadavek na:

 • nezávislost velikosti dávky produktu,
 • snadné čištění a jednoduchost obsluhy strojů
 • při zachování hygienických norem.
Řešení Omron pro primární balení zvyšuje rychlost i flexibilitu balicích strojů pro primární balení – díky naší nové špičkové řídicí jednotce, která kombinuje nejmodernější technologii ethernetové sběrnice v reálném čase, EtherCAT, s naším novým konceptem „Jedno softwarové prostředí“.

Tato unikátní kombinace vám umožní nahrazovat konvenční mechanické systémy vysoce univerzálními roboty delta a kamerovými systémy.

Sekundární

Pružnost

Nejdůležitějšími výzvami jsou:

 • přizpůsobit rychlost výroby primárnímu balení
 • zajistit integritu jednotlivých nebo víceprvkových balení
 • zajistit jednoduchou adaptaci lineárních vedení pro přepravu primárních a sekundárních balení.

Řešení společnosti Omron vám pomůže integrovat do strojů více flexibility. Naše nejnovější robotické a kamerové systémy mohou vytvořit například robotický systém pro uchopení a uložení až 12 produktů do krabice současně v jedné, dvou nebo ve třech vrstvách.

S takovým systémem je zvýšení rychlosti jednoduše otázkou zvýšení počtu výrobků pro jednu operaci.

Konečný

Robustnost

Hlavní výzvou je zde zajistit spolehlivou manipulaci s těžkými náklady při trvale vysoké frekvenci cyklů.

Řešení společnosti Omron zahrnuje široký rozsah vysoce robustních elektromechanických lineárních os. Sortiment plně vybavených manipulačních modulů doplňují lineární moduly připravené k instalaci s různými variantami pohonu a otočné/uchopovací moduly.

Možnost využít jakoukoli kombinaci elektrických ovladačů také zvyšuje univerzálnost pro ekonomicky výhodné adaptace.

Získejte informace o řešeních automatizace

HFFS-MCS-08_420x300.jpg

Horizontální formování, plnění a uzavření

Stroj HFFS odvíjí pružnou fólii, formuje obaly a uzavírá je na 2 stranách, volitelně také v dolní části. Po naplnění produktem ve svislé poloze uzavře horní stranu sáčku. Volitelně je možné před konečným uzavřením doplnit dávkovač. To vše se děje při pohybu pružného obalového materiálu horizontálně, avšak orientace balení zůstává svislá. Níže uvedený obrázek zobrazuje střední vačkou řízený stroj. Existují také kontinuální stroje, kde bývají sekce 4 až 6 často v karuselovém uspořádání.

více informací
MCS_Palletiser_420x300px.jpg

Paletovací portálový robot

Paletovací portálové roboty jsou lineární roboty koordinované pomocí kartézských (XYZ) souřadnic, určené pro manipulaci s materiálem. Osy se posouvají lineárně vůči sobě, neotáčejí se jako u robotyckých rukou.

více informací
cardboard_sleeve_cartoner_Machine_image_420x300.jpg

Stroj pro balení do kartonových obalů

Karton je rotačním podavačem vyjmut ze zásobníku a přenesen pásovým dopravníkem s úchyty po jedné dráze až do přijímací pozice pick and place systému. Skupiny zboží jsou podávány dvěma nezávisle pracujícími roboty a pokládány na kartony.

více informací
13_Robotic_Infeed_Machine_image_420x300.jpg

Robotická nakládací jednotka s kamerovým naváděním nebo třídicí balicí stroj

Stroj se skládá z robota namontovaného na rám vedený přes dva rovnoběžné podávací dopravníky. Jeden dopravník dopravuje výrobky a druhý krabice. Robot sbírá výrobky náhodně rozmístěné na pásu dopravníku a ukládá je do pohybujících se krabic. Okamžitá poloha pohybujících se výrobků je zjišťována ve formě obrazu ze stacionární kamery. Mezitím registrační snímač sleduje polohu krabic. Tento princip přesného sledování obou dopravníků umožňuje robotu sbírat výrobky z jednoho běžícího dopravníku a ukládat je do krabic na druhém běžícím dopravníku.

více informací
Shrink_Sleever_Machine_image_420x300.jpg

Vysokorychlostní lineární aplikátor smrštitelných obalů

Teplem smrštitelné etikety se odvíjejí z role ve formě nepřetržitého pásu a neoznačené láhve jsou dopravovány podávacím dopravníkem a dávkovány rotačním podávacím šroubem. Když láhev vstoupí do etiketovacího stroje přes spouštěcí člen, vřeteno rozevře pás etiket do tvaru trubice, stroj etiketu posune a uřízne na přesný rozměr podle natištěné značky, natáhne na láhev a láhev dál pokračuje do parního tunelu.

více informací

Zjistěte, co říkají naši zákazníci

From compound to tube, in any format

Mixéry a plniče tub v libovolném formátu

Přečtěte si, proč jsou PLC a dotykové obrazovky společnosti Omron srdcem řešení vyvíjených společností Axomatic, která vyrábí a balí všechny typy krémů, gelů a emulzí.

více informací
Omag 420 x 300.jpg

Sledujte datum spotřeby!

Moderní balicí stroj, který je kompaktní, spolehlivý, plný inovativních funkcí a nabízí snadný přístup k součástem. Přečtěte si o funkcích nové řady tyčinkových balicích strojů, které zkonstruovala společnost Omag ve spolupráci se společností Omron pro výrobu léku „Okitask“ společnosti Dompé.

více informací
Serialization realized for pharma producers, re-packers and CMO's

Farmaceutický smluvní výrobce

Jak dodal smluvní výrobce 1 000 000 serializovaných balení různým farmaceutickým zákazníkům s různými normami a postupy... a v síti různých výrobních závodů, smluvních výrobců, přebalovacích závodů a dalších poskytovatelů služeb – a to vše v souladu s předpokládanými předpisy EU o centrální registraci všech jedinečných kódů?

více informací
Omron helps Line Equipment develop more advanced packaging machines

Pomáháme společnosti Line Equipment vyvíjet lepší stroje

V rozhovoru se dozvíte, jak může implementace našich softwarových a hardwarových řešení do strojů Line Equipment, společně s námi poskytovanou podporou, pomoci dodávat na trh nové produkty.

více informací
New-Motion, developing a gantry robot palletiser

Společnost New-Motion vyvíjí gantry roboty pro paletování

Svými zkušenostmi a technickou podporou pomohla společnost Omron s vývojem a konstrukcí nového paletovacího zařízení. Definovala řadu nových cílových trhů pro nový typ zařízení PLC, do nichž patří i potravinářský a nápojový průmysl.

více informací

Zjistěte, co říkají naši odborníci

NX_SYSMAC_420_300.jpg

Integrovaná bezpečnostní řešení

Procesy průmyslové automatizace, stejně jako stroje samotné, jsou stále dynamičtější. Bez zvyšování produktivity, flexibility, ergonomie a bezpečnosti se dnes již neobejdete. Tento informační dokument popisuje, jak vám řešení společnosti Omron Sysmac Safety umožňuje splňovat všechny možné bezpečnostní scénáře a požadavky.

více informací

Applications

Náš příspěvek

Sysmac Loop provides Big Data solutions_Omron_420_420.jpg

Technologie pomáhá výrobcům strojů nabízet lepší dostupnost

Nepřetržitá snaha o stále lepší hodnoty, OEE se stala v posledních letech skutečným cílem koncových uživatelů v potravinářském a nápojovém průmyslu. Samotná hodnota OEE však není předmětem běžné konverzace mezi koncovými uživateli a dodavateli strojů, namísto toho jsou středem pozornosti oblasti jako základní rychlost, doby cyklů a celkový výkon.

více informací
Serialisation_420x300.jpg

Traceability through serialisation

The demand for greater traceability – to reduce counterfeiting and improve consumer information – presents growing challenges for manufacturers. How can serialisation help? In ‘Traceability through serialisation’ Dan Rossek focuses on what serialisation means today and shows why the flexible layer solution is better than the, seemingly easier, end-to-end solution.

více informací
Data_integration_420x300.jpg

Maximalizujte svůj potenciál pomocí integrace dat

Jak blízko má průmysl čtvrté generace ke skutečnosti? Futuristický, zcela propojený průmyslový svět už začíná dostávat obrysy a klíčový faktor představuje integrace dat. Shromažďování a uchovávání výrobních dat nabízí mnoho výhod – od měření OEE (celková efektivita vybavení) až po pomoc výrobcům OEM při splňování stále se zvyšujících právních požadavků na ohlašování. Dan Rossek přináší hlubší pohled na výzvy a výhody integrace dat „Z dílny na vrchol“.

více informací
EU_machine_scketch_420x300.jpg

Výzvy ve strojírenství

Posilování ekonomiky v zemích s nižšími mzdovými náklady znamená, že výrobci OEM často pracují ve stínu hrozby levného importu. V první sérii článků se Robert Brooks zaměří na zásadní charakteristické vlastnosti, které britští výrobci strojů musejí mít, aby si udrželi náskok před konkurencí, a na příležitosti přidat svým výrobkům ještě vyšší hodnotu.

více informací