Sledovatelnost prostřednictvím serializace

Omezte padělky - zlepšete informace pro spotřebitele

Schopnost sledovat jednotlivé produkty v rámci dodavatelského řetězce je stále důležitější v boji proti padělkům a pro zvyšování bezpečnosti spotřebitele. Platí to pro ve farmaceutickém, kosmetickém, tabákovém i potravinářském a nápojovém průmyslu.

Zatímco tradiční sledovatelnost na úrovni série a šarže poskytuje určitou úroveň řízení rizik dodavatelského řetězce, serializace poskytuje sledovatelnost na úrovni položek. To znamená, že lze jednotlivé položky sledovat od výroby přes distribuci a maloobchod ke konečnému spotřebiteli. Kromě dalších výhod to zahrnuje zajištění pravosti jednotlivých položek a jejich distribuci přes legální kanály.

Pro dosažení komplexní sledovatelnosti prostřednictvím serializace je třeba vyřešit dva hlavní úkoly:

  1. Interní správa dat , s partnery dodavatelského řetězce a se spotřebitelsky orientovanými servery
  2. Změna výrobního hardwaru a procesu .

Aby bylo možné splnit tyto dva úkoly, vznikly dvě hlavní „filozofie“, které zajišťují nové nároky na správu nových dat a výrobní proces – jednotlivý systém, propojení point-to-point (uzavřený jednotlivý dodavatel) nebo flexibilní „vrstva“. Oddělením zpracování dat od výrobní linky přináší řešení flexibilní vrstvy řadu systémových výhod.

Základy: Co je třeba vědět o sledovatelnosti

Pharmaboxes_420x300 v2.jpg

Člověkem a strojově čitelné 1D a 2D kódy

Změna zákonných požadavků a zvýšená poptávka zákazníků a výrobců po poskytnutí více informací na úrovni individuálních produktů podněcuje rostoucí poptávku po implementaci řešení pro sledování ve výrobě a na balicích linkách ve farmaceutickém průmyslu, výrobě lékařských zařízení, tabákovém, kosmetickém, potravinářském a nápojovém průmyslu.

více informací
Flexible layer separates data handling from the production line

Řešení flexibilní vrstvy

Řešení pro jednotlivý systém, propojení point-to-point (řešení pro uzavřeného jednotlivého dodavatele) pro serializaci se dodává jako systém připravený k použití, který splňuje veškeré požadavky na tisk, kontrolu, zpracování dat a výměnu dat se servery dodavatelských řetězců a úřadů.

více informací

Dokumenty

Reference zákazníků

Serialization realized for pharma producers, re-packers and CMO's

Farmaceutický smluvní výrobce

Jak dodal smluvní výrobce 1 000 000 serializovaných balení různým farmaceutickým zákazníkům s různými normami a postupy... a v síti různých výrobních závodů, smluvních výrobců, přebalovacích závodů a dalších poskytovatelů služeb – a to vše v souladu s předpokládanými předpisy EU o centrální registraci všech jedinečných kódů?

více informací

Implementace serializace na vaší výrobní lince

Nejste si jisti dalším krokem při implementaci serializace? Kontaktujte nás v libovolné fázi procesu implementace serializace - od koncepčních studií a prvních pilotních projektů přes implementaci kompletních stanic na vašich linkách a pracovištích a integraci do nových strojů až po zlepšování a modernizaci cyklů.