Robotická nakládací jednotka s kamerovým naváděním nebo třídicí balicí stroj | OMRON, Česká republika

Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Robotická nakládací jednotka s kamerovým naváděním nebo třídicí balicí stroj

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Robotická nakládací jednotka s kamerovým naváděním nebo třídicí balicí stroj

Popis stroje

Stroj se skládá z robota namontovaného na rám vedený přes dva rovnoběžné podávací dopravníky. Jeden dopravník dopravuje výrobky a druhý krabice. Robot sbírá výrobky náhodně rozmístěné na pásu dopravníku a ukládá je do pohybujících se krabic. Okamžitá poloha pohybujících se výrobků je zjišťována ve formě obrazu ze stacionární kamery. Mezitím registrační snímač sleduje polohu krabic. Tento princip přesného sledování obou dopravníků umožňuje robotu sbírat výrobky z jednoho běžícího dopravníku a ukládat je do krabic na druhém běžícím dopravníku.

Robotický řídicí systém

Robotické systémy je možné efektivně využívat buď jako primární podávací modul, nebo jako sekundární nebo koncové řešení pro nakládání. Díky integraci knihoven objektů robotů do řídicích jednotek IEC se roboty snadno implementují, snadno udržují a významně rostou možnosti jejich využití.

Skupiny hlavních funkcí stroje

  1. Vstupní dopravník výrobku : Servem ovládaný pásový dopravník transportuje výrobky náhodně rozmístěné na jeho povrchu.
  2. Detekce a registrace produktu : Kamera a kodér registrují polohu výrobků a hodnoty dynamicky ukládají do datového bufferu FIFO před jejich odesláním do robota.
  3. Vstupní dopravník krabic : Dva servem ovládané podélné řetězy jsou opatřeny palci, které zapadají do přední a zadní strany krabice.
  4. Detekce a registrace krabice : Kodér a registrační člen registrují polohu prázdných míst v krabici a hodnoty dynamicky ukládají do datového bufferu FIFO před jejich odesláním do robota.
  5. Robotizovaný systém přenosu : Robot Delta-3 zvedá pohybující se výrobky a umisťuje je do pohybujících se krabic.

Vaše požadavky na automatizaci – naše kompletní řešení

Jsme připraveni dodávat veškeré automatizační produkty pro robotický podávací modul, včetně řídicích jednotek logiky a pohybu nebo hybridních jednotek.

Zajišťujeme také motory, pohony, snímače polohy, bezpečnostní zařízení, snímače teploty a další panelové komponenty. Vše jednoduše integrovatelné a s dobře známou značkou kvality a spolehlivosti Omron.

Rychlá detekce a spolehlivá kontrola

Kamerový systém FQ-M se sběrnicí EtherCAT vám umožňuje simultánně sledovat polohu výrobku na dopravníku, zjišťovat úhel polohy vzhledem ke směru transportu a třídit výrobky podle vzoru, barvy nebo povrchu.

Kamerové systémy Omron mohou podporovat většinu vysokorychlostních identifikací náhodných produktů a lokalizací, vyžadovaných u mnoha manipulačních aplikací.

Automatická změna formátu

Díky integrovanému kinematickému algoritmu, příkazům pro řízení pohybu a logickým povelům lze změny uskutečňovat zcela v rámci programu řídicí jednotky NJ.

Prostřednictvím komunikace s kamerovým systémem Omron FQ-M přes EtherNet/IP se nastavení pro každý výrobek a konfigurace vrstvení ukládá do paměti řídicí jednotky NJ, takže obsluha může během změn rychle vyvolávat správná nastavení.

Robotické řízení „naprogramované uživatelem“ s řídicím systémem podle normy IEC

Společnost Omron dodává na platformě Sysmac kompletní robotickou vývojovou sadu odpovídající normě IEC, která umožňuje naprogramovat robota Delta-3 tak snadno jako kterýkoli servem řízený systém. V softwaru Sysmac Studio můžete aplikovat transformaci kinematiky jediným povelem a poté jednoduše naprogramovat robota Delta-3 opětovným využitím známé sady pohybových povelů.

Řídicí jednotka NJ po jednoduchém naprogramování trajektorie pohybu referenčního bodu (TCP) v kartézských souřadnicích automaticky transformuje všechny body (x, y, z) interpolace cesty na tři polohové úhly (θ1,θ2,θ3). Při každém cyklu jsou poté polohové úhly předány jako hodnoty nastavení do tří servopohonů, které ovládají motor každého ramena.

Další řešení automatizace