Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Inovace výrobních závodů za účelem vybudování udržitelné budoucnosti

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Inovace výrobních závodů za účelem vybudování udržitelné budoucnosti

iautomation logo
Přehrát film

Mnoho dilemat, kterým čelí zpracovatelský průmysl

Globalizace trhu, měnící se potřeby spotřebitelů, cíle uhlíkové neutrality, digitalizace a další pokroky ve výrobních technologiích, pokles porodnosti a stárnutí populace, vyvíjející se hodnoty zaměstnanců v továrnách – to jsou jen některé z rychlých změn, které zasahují zpracovatelský průmysl. Aby výrobní závod udržel krok s těmito změnami a uspokojoval sociální potřeby nezbytné pro udržitelný rozvoj, musí řešit několik dilemat.

Produktivita kapitálu a flexibilita

Vyšší rizika, kterým čelí výrobní závody, jsou příliš závislá na lidských pracovnících.

S narůstajícím nedostatkem pracovních sil je pro výrobní závody čím dál rizikovější příliš spoléhat na lidskou práci. V odvětví výroby náročné na kapitál to urychlilo úsporu pracovních sil prostřednictvím investic do mechanizace a automatizace. Tato mechanizace a automatizace však musí být také schopna flexibilně řešit diverzifikaci potřeb spotřebitelů.

Racionálně ekonomická a ekologická

Rizika řízení spojená s dekarbonizací

Ekonomická racionalita – tedy výroba lepších produktů s nižšími náklady – je pro zpracovatelský průmysl neustálou výzvou. S ohledem na společenský význam jsou společnosti stále více povinny vyrábět své výrobky způsobem, který přispívá k dekarbonizaci a pomáhá chránit životní prostředí.

Technická evoluce a lidské dovednosti

Rychlejší získávání talentů a školení pracovníků

Abychom porazili konkurenty ve zpracovatelském průmyslu, je nutné držet krok s vývojem výrobních technologií. S klesajícím počtem výrobních pracovníků a nedostatkem vysoce kvalifikovaných techniků je však zajištění a rychlé školení personálu, který může plně využívat tyto pokročilé technologie, každým rokem obtížnější.

Produktivita a lidská důstojnost

Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem a spokojenost s prací

Cílem je pracovní prostředí, ve kterém je práce bezpečná a pohodlná, a které umožňuje pracovníkům rozvinout jejich potenciál. Výrobní závody musí pracovníkům zajistit spokojenost a pocit růstu v jejich práci tím, že jim umožní zapojit se do kreativnějších činností.

Koncept výrobních inovací pro řešení sociálních problémů ve výrobním závodě

Námi vytvářená řešení adresují mnoho různých výzev souvisejících s těmito sociálními problémy, s nimiž se výrobní závod potýká, a to díky synergii a rozvoji tří přístupů k inovacím v oblasti automatizace: integrovaného (pokročilé řízení), inteligentního a interaktivního (pokročilá spolupráce člověk-stroj).

To je náš koncept i-Automation! pro výrobní inovace.

Udržitelná budoucnost prostřednictvím nového typu výrobního závodu

Cílem společnosti OMRON je pomoci vytvořit udržitelnou společnost implementací udržitelné automatizace, která může koexistovat s globálním prostředím a poskytovat vysokou spokojenost pracovníků a zároveň řídit pokročilý vývoj výroby. Ústředním bodem tohoto úsilí jsou naše nejmodernější i-Automation! produkty, které jsou postaveny na našich třech nových konceptech pro výrobu: „autonomní nadlidské schopnosti“, „pokročilá spolupráce mezi člověkem a stroji“ a „inovace digitálního inženýrství“.