Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Bluengineering

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Kolaborativní robot provádí inteligentní označování na různých formátech produktů – v tomto řešení vyvinutém společností Bluengineering pro italskou skupinu Gruppo Romani zkracuje prostoje kvůli změnám formátu až o 70 %.

  • 0:00 -   Sledovatelnost 4.0 prostřednictvím zjednodušeného označování obalů prováděného koboty

Přesné označování balení na výrobní lince může být složité a pracné, což platí zejména v případě, kdy balení obsahují křehké materiály. Označování je proces, u kterého se automatizace sama nabízí – zejména s využitím kolaborativních robotů (kobotů), které mohou pracovat spolu s lidmi. Jednou z organizací, která pro tento proces vyvinula kobotické řešení, je společnost Bluengineering, jež je součástí italské skupiny Gruppo Romani SpA.

Hledání řešení

Společnost Bluengineering se specializuje na řízení procesů v keramickém průmyslu. V rámci automatizace procesu označování balení ve skupině Gruppo Romani se rozhodli pro univerzální a přizpůsobitelný kobot OMRON TM5, který je vybaven integrovaným kamerovým systémem.

Společnost potřebovala aplikovat štítky na jednu ze čtyř stran odchozích balení a rychle zvládat změny formátu, aniž by bylo nutné provádět složité operace s nástroji. Kobot OMRON byl ideální volbou, protože má dosah 700 mm a lze jej během několika minut naučit, jak si poradit s baleními různých velikostí a tvarů, přičemž obsluha může ručně nadefinovat uchopovací, pohybové a odkládací body kobota.

blue engineering newsletter images a fcard sol

Kobot provádí většinu repetitivních úkonů spojených s označováním, takže se pracovníci mohou soustředit na činnosti s vyšší přidanou hodnotou. Kolaborativní povaha stroje znamená, že kobot může bezpečně pracovat za přítomnosti zaměstnanců továrny. To je možné díky integrovaným monitorovacím funkcím, které dynamicky omezují sílu a tlak vyvíjený v blízkosti obsluhy. Kobot lze naprogramovat tak, aby se zastavil nebo vyhodnotil všechny možné interakce, které by mohly omezit jeho činnost. Tím se zajistí, že jakýkoli náhodný kontakt s lidmi je ani v nejmenším neohrozí.

Rychlé a všestranné značení

Integrovaný kamerový systém kobotu OMRON mu umožňuje čtení čárových kódů nebo QR kódů na štítku, správné umístění štítku na balení a sledování a ověřování balíků. Všechna data jsou odesílána do centrální programovatelné logické řídicí jednotky (PLC) OMRON NX102, která je připojena k výrobnímu informačnímu systému (MES). Tím je zajištěn integrovaný dohled nad celým výrobním cyklem v reálném čase. Obsluha na terminálu vidí stav výroby, přepravované dávky a počet, rychlost a způsob tisku a aplikace štítků.

blue engineering newsletter images b fcard sol

Tento kobot zajistil plynulejší a účinnější řešení značení. Poskytl zejména velmi rychlý a všestranný způsob, jak si poradit s různými formáty produktů, což vedlo k dalším hmatatelným výhodám: koboty ve srovnání s tradičním mechanickým osovým systémem dokáží zkrátit prostoje způsobené změnami formátu až o 70 %. Toho všeho je přitom dosaženo s důrazem na maximální bezpečnost okolních pracovníků.

Přečtěte si více o našich kolaborativních robotech

Download full case study