Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Automatizované pipetovací řešení zajišťuje rychlé vyhodnocování odběrů při testech na Covid-19

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Vzhledem k neustálým změnám kmenů virového onemocnění Covid-19 je nutné, aby bylo možné co nejrychleji analyzovat všechny odebrané vzorky. Dvě bavorské společnosti GriPS Automation GmbH a D&T Engineering GmbH spolupracovaly se společností OMRON na zefektivnění pipetovací části procesu a zkrácení doby zpracování jedné destičky z hodiny na deset minut.

Výsledkem vývojářské snahy tří společností je systém laboratorního zpracování PT600 pro přenos vzorků, který využívá robota OMRON Cobra 450 k bezkontaktnímu transportu. Nové řešení bylo vyvinuto proto, že testování standardních vzorků Covid-19 vyžaduje odebrání odměřeného vzorku kapaliny a jeho přenesení do zkumavky, ve které může být řádně testován. Provádět tento úkol ručně je časově náročné a může to také přinést určitou míru lidské chyby. Automatizace procesu pipetování je navržena tak, aby tyto chyby eliminovala.

 • 0:00 -   Automatizované pipetovací řešení zajišťuje rychlé vyhodnocování odběrů při testech na Covid-19

Model OMRON Cobra 450 je čtyřosý robot Scara s dosahem 450 mm. Je určen pro procesy, jako je manipulace s materiálem, montáž a přesné obrábění, a nabízí vynikající opakovatelnost. Tento konkrétní projekt vyžaduje, aby byl vzorek pipetován do destičky formátu „deep well“ s 96 přihrádkami. Na pipetu je třeba nasadit špičku, kterou se pak vzorek odebírá. Odměřené množství vzorku se následně přenese do jedné z přihrádek na destičce. Tento postup se opakuje u zbylých 95 přihrádek.

grips pipetting a fcard sol

Kompletní chytré řešení

Řešení, které využívá průmyslového robota, kompaktní čtečku čárových kódů MicroHAWK V330-F, vysoce přesný servopohon řady G5, kamery Gigabit Ethernet Vision a průmyslový panelový počítač NYP35, automatizuje celý proces, včetně čtení QR kódů na původních zkumavkách s kapalinou a umístění každého vzorku do správné přihrádky. Eliminuje tak veškeré chyby, k nimž může dojít při ručním provádění tohoto procesu. Rychlost automatizované operace je navíc mnohem vyšší než u manuálního procesu. Tam může trvat až hodinu, než se naplní celá destička na 96 vzorků, zatímco robot zvládne tento úkol během deseti minut a ušetří tak značné množství času. Celé řešení je řízeno naší platformou Sysmac a řídicí jednotka NX1 průběžně aktualizuje databázi informacemi o čárových kódech vzorků prostřednictvím protokolu OPC-UA.

grips pipetting b fcard sol

Vývoj nového systému zpracování byl zahájen v prosinci 2020 a dokončen v květnu 2021. „První plně automatizovaný stroj PT600 se nyní používá v laboratoři a vše funguje bezvadně,“ říká Guido Grimberg, generální ředitel společnosti GriPS Automation.

A pokračuje: „Se společností OMRON úzce spolupracujeme již 25 let a společně jsme vyvinuli mnoho systémových integrací. Proto byla přirozenou volbou k automatizaci tohoto řešení. Společnost OMRON nabízí velmi širokou škálu produktů, což nám pomohlo při vývoji celého řešení. Od displejů přes roboty, čtečky čárových kódů, technologii pohonů až po řídicí systém. To nám zjednodušuje život, protože jedna společnost dokáže dodat kompletní chytré řešení.“

„Průmysl 4.0 je v současné době klíčovým tématem. Tento projekt zahrnoval aktuální problémy, jako je pandemie, sledovatelnost a potřeba shromažďovat a analyzovat spolehlivá data. To je něco, co nás velice baví, a právě proto jsme se podíleli na vývoji řešení PT600,“ dodává Guido Grimberg.

Kontaktujte nás a my vám poskytneme více informací

Související produkty

 • omnucg5-moter prod

  V srdci každého správného stroje

 • NX1 prod

  Miniaturizovaná řídicí jednotka pro řízení produktivity a sdílení informací

 • industrial-15 inch hmi+ipc-01-4b prod

  Průmyslové panelové PC

 • FV 330-F left small side en prod

  Univerzální čtečka kódů MicroHAWK V330-F