Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Obratný paletovací kobot od společnosti Reeco Automation

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Společnost Reeco Automation, britský partner společnosti OMRON pro řešení v oblasti kolaborativních robotů, vyvinula nový paletovací kobot, který stojí až o 50 % méně a zabírá o 60 % méně prostoru než běžné paletovací roboty. Tyto revoluční hodnoty mají zásadní vliv na návratnost projektu, robotická automatizace na konci výrobní linky se tak stává ekonomicky zajímavou pro výrobce všech velikostí.

Ačkoli jsou paletovací roboty již po mnoho let hlavní oporou výrobních linek FMCG, zabírají velkou podlahovou plochu, jejich specifikace a programování je složité a je téměř nemožné je znovu nasadit na jiném místě. Pro mnoho malých a středních podniků jsou proto příliš drahé. 

Paletovací kobot RB1200 od společností Reeco a OMRON je oproti tomu kompaktní plug-and-play systém, který lze snadno přemisťovat mezi linkami. To zajišťuje, že uživatelé mohou díky flexibilitě při zvládání rychlých změn poptávky po celém závodě maximalizovat své investice.

rb1200 cobot palletiser 1 images sol

O 60 % menší a až o 50 % levnější

Vzhledem k tomu, že model RB1200 nevyžaduje používání zábran po celém svém obvodu, má rozměry pouhých 2,2 x 3,2 m, což odpovídá 60% redukci velikosti oproti typickým paletovacím zařízením s kartézským souřadnicovým systémem o rozměrech 4 x 4 m. Tento kobot je ze své podstaty bezpečný, sleduje své bezprostřední okolí pomocí optických laserových skenerů a pokud identifikuje potenciální kontakt s člověkem, jeho provoz se zastaví.

Model RB1200 je založen na standardizované platformě a nevyžaduje použití pomocného rámu pro velké zatížení k upevnění velkého robotického ramene, díky čemuž nabízí efektivnější automatizační infrastrukturu za výrazně nižší cenu. Nákupní cena je až o 50 % nižší než u srovnatelných tradičních paletovacích robotů a představuje tak dostupnou investici pro mnoho společností, které dříve robotiku z důvodu ceny vyloučily. 

  • 0:00 -   Nastavení paletovacího kobotu za pouhých 5 minut

Maximální obratnost

Flexibilita, která je kobotům vlastní, je rovněž přesvědčivým argumentem o návratnosti investic. Vzhledem k tomu, že kobot RB1200 nevyužívá žádnou externí sadu, umožňuje snadné přemisťování mezi výrobními linkami. 

Model RB1200 je lehký a přenosný a během několika minut jej lze snadno ručním paletovým vozíkem přemístit na jinou výrobní linku. Oproti tomu opětovné nasazení tradičního paletovacího robotu v jiné části závodu představuje obrovský úkol, který vyžaduje značné logistické úsilí a mnoho času. 

Nejen, že kobot RB1200 lze snadno přemístit, ale pomocí vizuálního softwaru Reeco EasyStack je možné během několika minut provádět změny konfigurace produktu, balení a rozvržení. Změna vzoru palet nevyžaduje žádné programátorské dovednosti ani zkušenosti s roboty – obsluze stačí jednoduše zadat několik parametrů, jako jsou rozměry krabice a palety, definovat rozvržení první a druhé vrstvy a poté totéž opakovat u tolika vrstev, kolik jich je potřeba.

Automatizace pro všechny

Od objednání až po instalaci uběhnou pouhé 2 až 3 týdny, kobot RB1200 tedy oproti tradičním robotům zkracuje čekací dobu o několik měsíců. Požadavky na programování tohoto kobotu typu plug-and-play jsou naprosto minimální a pro rychlé plnění úkolů je standardně vybaven jedinečným univerzálním koncovým efektorem, který je schopen manipulovat s více než 90 % produktů balených v krabicích. Společnost Reeco Automation navíc může nabídnout i nástroje vyvinuté speciálně na míru požadavkům konkrétní aplikace.

Při maximálním užitečném zatížení 10 kg a době cyklu 12 odběrů za minutu je paletovací kobot RB1200 ideální volbou pro malé až středně velké výrobce.

„Tento paletovací kobot je řešení připravené pro okamžité uvedení na běžný trh, které nabízí vysokou užitnou hodnotu bez skrytých nákladů v oblasti designu nebo konstrukce. Nabízíme také možnost leasingu nebo fixních smluv o poskytování služeb, díky čemuž se koncová automatizace nové generace stává realitou pro výrobce FMCG všech velikostí,“ říká Llewelyn Rees, generální ředitel společnosti Reeco.