Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Automatizované řešení na porcování ryb zajistilo společnosti Seafood Parlevliet kvalitu a nákladovou efektivitu

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Nizozemská firma zpracovávající ryby dosáhla díky automatizované výrobní lince 75% snížení manuální práce a až pětinásobné rychlosti. Řešení vytvořené společností Innovotech BV, která je místním partnerem pro automatizaci, obsahuje řídicí a kamerové systémy od společnosti OMRON a zajišťuje firmě konkurenceschopnost v Nizozemsku.

Syrový nakládaný sleď nesedne každému, ale pro řadu Nizozemců jde o velkou pochoutku. Mnoho lidí tvrdí, že jediný správný způsob, jak tuto rybu jíst, je pořádně se do ní zakousnout zespodu, když ji drží za ocas, a přidat trošku syrové cibule. To ale představuje zvláštní nároky na proces porcování, protože je nutné zachovat ocas, a zároveň přináší vysoké požadavky na kvalitu.

Společnost Seafood Parlevliet vyrábí v rodinném závodě v nizozemském přístavu Ijmuiden balené rybí produkty od roku 1968. Specializuje se na rybí pochoutky pro evropský trh, jako jsou sledě, makrely a smažené ryby. Patří jí přední místo na trhu v maloobchodním sektoru a dodává také pro velkoobchody, zdravotnictví a cateringové trhy.

seafood parlevliet herring fcard comp

Výzva

Porcování sledů zpravidla zahrnuje několik manuálních kroků a například stahování ryb mohli provádět pouze zdatní a zkušení pracovníci. V severní Evropě je obzvlášť obtížné najít na tuto práci vhodné lidi. Kromě toho je na nizozemském trhu s mořskými plody velká konkurence.

V zájmu zajištění efektivní a konkurenceschopné produkce sleďů pro společnost Seafood Parlevliet začal místní partner pro automatizaci, společnost Innovotech BV, vyvíjet nový prototyp k automatizaci manuálních kroků procesu, jako je stahování a drhnutí ryb. Kromě toho bylo nutné porcovat ryby na správnou velikost při zachování ocasu. V celém procesu bylo nutné zajistit vysokou kvalitu, bezpečnost a hygienu.

Řešení

Automatizovaná výrobní linka obsahuje různé komponenty značky OMRON, například frekvenční měniče, servopohony, řešení pro podávání či bezpečnostní bloky, stejně tak zajišťuje řízení stroje v řešení rozváděčů. Stavbu rozváděčů pro elektrické řízení systému provedla firma A. Hagoort Besturings techniek, která se specializuje na řízení strojů.

Kromě toho byly během procesu využity kamery a kamerový systém FH od společnosti OMRON v kombinaci s osvětlením a na míru připraveným softwarem pro strojové vidění za účelem provedení několika vizuálních kontrol. Kontroly zajišťují, že vzhled plátků odpovídá vysokým kvalitativním standardům společnosti, tedy například že nejsou přítomné stopy krve a že rybí kůže a šupiny stabilně odpovídají očekávání zákazníků. Ryby, které nesplňují požadavky, jsou z výrobní linky odebírány.

seafood parlevliet HMI fcard comp

Výhody

„Věříme, že nalezení ideálního technického řešení za využití nejlepších dostupných komponent je ideální také z hlediska kvality a financí,“ tvrdí Rick van den Berg, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti Innovotech BV. „Díky průběžnému vývoji, vysoce kvalitním komponentám z jednoho zdroje a znalostem společnosti OMRON v oblasti strojového vidění se nám podařilo automatizovat provoz porcování a balení. Stroj je nyní schopný zpracovat libovolný typ sledě s vysokou přesností a zajistit zákazníkům konzistenci,“ říká Van den Berg.

Kontaktujte nás a my vám poskytneme více informací