Přihlásit se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Registrovat se

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za registraci u společnosti Omron

E-mail k dokončení registrace účtu byl odeslán na adresu

Návrat na webovou stránku

získejte přímý přístup

Níže zadejte své údaje a získejte přímý přístup k obsahu na této stránce

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Objevili se technické potíže. Odeslání Vašeho formuláře nebylo úspěšné. Prosím přijměte naši omluvu a zkuste to znovu později. Podrobnosti: [detaily]

Download

Děkujeme za váš zájem

Nyní máte přístup k Inteligentní roboty umožňují společnosti Senova vyrábět rychlé testy na protilátky proti koronaviru

E-mail s potvrzením byl odeslán na

Pokračovat na stránku

Prosím nebo získejte přímý přístup a stáhněte si tento dokument

Německá společnost Senova, která je špičkou v oboru zdravotnických technologií, navázala spolupráci se společnostmi OMRON a Kraus Maschinenbau GmbH a společně učinily průlom v tovární výrobě.

Odvětví maloobchodního prodeje, výroby i veřejného sektoru po celém světě nyní upírají svou pozornost na technologie, které jim mají pomoci najít řešení v současné koronavirové krizi. Využívají se prostředky jako inovativní robotika, senzory a umělá inteligence, jejichž cílem je urychlit procesy a zlepšit dodržování hygienických opatření. Ovšem aby se společnosti v boji s koronavirem někam posunuly, musí začít spolupracovat s organizacemi, které už mají v daných oblastech zkušenosti.

senova kraus covid19 test fcard sol

Příkladem takové spolupráce je nedávný projekt německé společnosti Senova zabývající se zdravotnickou technologií, která se spojila s odborníky na robotiku ze společnosti OMRON a specialisty na strojní inženýrství ze společnosti Kraus Maschinenbau GmbH. Společnost Senova je přední vývojář a výrobce rychlých testovacích systémů pro biomarkery, viry a mikroorganismy, včetně technologie LFA (laterální průtoková analýza). Společnost Kraus se specializuje na hledání řešení v oblasti rozdělování, počítání, oddělování, podávání a umisťování papírových a plochých produktů.

Tyto tři společnosti v průběhu uplynulých šesti měsíců vyvinuly výrobní stroje, které jsou doplněné inteligentními roboty. Díky nim se podařilo zautomatizovat a zefektivnit manuální výrobu testů na protilátky proti koronaviru, která je jinak velmi časově náročná. Šlo o velice zásadní krok, neboť s rychle rostoucí poptávkou musela společnost Senova urychlit výrobu testovacích sad a zároveň lépe propojit výrobní a balicí proces.

Rychlejší výroba testů na protilátky

Nejnovějším produktem společnosti Senova je rychlý test na protilátky proti onemocnění COVID-19. Ten dokáže do deseti minut odhalit, zda byla osoba virem infikována. Test byl vyvinut mezinárodním výzkumným týmem. Ze vzorku krve je možné zjistit, jestli je daná osoba infikovaná, nebo je již imunní.

Společnosti Senova se podařilo v rekordním čase uvést na trh první rychlý test na protilátky proti koronaviru. Test pomáhá lidem, včetně zdravotnických pracovníků, zjistit, zda už mají vybudovanou imunitu. Celosvětová poptávka po nových testech vzrostla. Aby společnost Senova udržela krok s tisíci objednávek, musela rapidně navýšit výrobu. Bylo zapotřebí zajistit flexibilnější, spolehlivější a rychlejší způsob výroby a balení testovacích sad. Automatizace by mnoho procesů zjednodušila (např. stříhání testovacích proužků a balení). Tyto změny bylo třeba provést rychle, aby se společnost vyrovnala s narůstající poptávkou a aby se snížilo šíření viru.

Společnosti Senova a Kraus vyvinuly koncept pro plnění a balení kazet používaných pro rychlé testy na protilátky. Přesné stříhání testovacích proužků a jejich vkládání do kazet nyní zvládají stroje od společnosti Kraus. Celý proces je ještě vylepšen roboty a technologiemi společnosti OMRON.

Roboti, kteří mají rozdíl

senova kraus covid19 ecobra fcard sol

Díky těmto novým strojům je nyní možné nastříhat a zabalit 30 až 45 rychlých testů za minutu. Kvůli narůstající poptávce se již nyní plánuje výroba dalších strojů. Pro přesné zpracování, montáž a manipulaci s materiálem zdravotnické technologie byl využit robot eCobra600 od společnosti OMRON. Tento čtyřosý robot má dosah až 800 mm. Technologie eCobra poskytuje vysokou opakovatelnost a zatížení až 5,5 kg.

senova kraus covid19 quattro fcard sol

Mezi další zařízení společnosti OMRON patří například roboty Quattro 650 H, které je možné ovládat pomocí sítě Ethernet. Čtyřosé rameno rovnoměrně rozkládá zatížení robota, čímž umožňuje rychlé a přesné přemisťování a montáž. Roboty jsou navrženy tak, aby vydržely vysoké zatížení, navíc mohou manipulovat s více předměty najednou, takže výroba koronavirového testu je o mnoho rychlejší. Společnost OMRON zároveň poskytla software pro ovládání stříhání a balení, který byl integrován do výrobních linek Kraus.

Součástí tohoto řešení jsou také koboty OMRON TM5-700 navržené pro práci s lidmi i se stroji. Mají integrovaný systém zpracování obrazu, díky kterému je možné provádět rychlé změny v produktu. Nejenže zvyšují produktivitu, lze je také naprogramovat na mnoho úloh, např. stříhání a balení testů, tento repetitivní úkon tak již nebudou muset dělat zaměstnanci. Díky integrovanému kamerovému systému a osvětlovací technologii jsou koboty schopny detekovat objekty s vysokou přesností, proto třeba úkony, které vyžadují přemisťování objektů, vykonávají spolehlivěji, konzistentněji a přesněji.

senova kraus covid19 cobot fcard sol

Při samotném procesu stříhání a balení testovacích proužků jsou vstupní produkty nejprve naloženy na linku, poté se oddělí a rozmístí na lineární jednotku na servopohon, kde jsou s vysokou přesností nastříhány. Robot je následně umístí do plastové testovací kazety a smontuje její přední a zadní část. Kazetu pak převezme stroj pro balení rychlých testů na protilátky. Předem připravené balicí sáčky se následně frikčním podavačem oddělí a přesunou do stroje pro balení, který na ně nalepí štítky. Další robot do sáčků vloží testovací kazety, balení se potom tepelně utěsní a přesune na podávací pás.

Úspěch díky spolupráci

Christoph Waldenmeier, projektový konzultant prodeje ve společnosti OMRON, k tomu říká: „Nejnovější řada testů na COVID-19 se nyní vyrábí v nové výrobní hale. Výrobní linky jsou kompletně vybaveny technologiemi společnosti OMRON. Jsme rádi, že můžeme prostřednictvím našich technologií alespoň částečně podpořit celosvětovou snahu bojovat s koronavirem.“

Joachim Kraus, generální ředitel společnosti Kraus Maschinenbau, dodává: „Rychlé a bezproblémové provedení tohoto náročného projektu bylo možné pouze díky vynikající interakci a spolupráci mezi zákazníkem, výrobcem strojů a dodavatelem systémů a řízení.“

Kontaktujte nás a my vám poskytneme více informací

Download full case study