Od červených světel po roboty: Společnost OMRON slaví 90 let inovací
Zveřejněno AI v 06. Červen 2023
Při příležitosti letošního Dne zakladatele se společnost OMRON ohlédla za 90 lety, během kterých posouvala technologické hranice. S očekáváním vyhlíží další inovace v oblasti automatizace, které se ponesou v duchu udržitelnosti, digitalizace a spolupráce mezi strojem a člověkem.
10. květen – velký den
Každoročně představuje 10. květen pro společnost OMRON patrně ten nejdůležitější den v kalendáři. V tento den si 30 000 zaměstnanců společnosti OMRON po celém světě připomíná život a odkaz jejího zakladatele Kazumy Tateišiho. Znovu se hlásí k Tateišiho vizi pomáhat pomocí technologie vytvářet lepší svět a plní své společenské závazky – často účastí na dobrovolnických a charitativních projektech ve svých komunitách.
Milníky inovace
Inovacemi lemovaná cesta společnosti OMRON začala v roce 1933 vývojem vysoce přesného časovače pro rentgen. Tehdy naše společnost poprvé pomohla odpovědět na společenskou poptávku po řešeních problémů. V roce 1960 společnost OMRON představila první bezkontaktní bezdotykový spínač na světě a přinesla tak revoluci pokročilých možností hromadné výroby. Od té doby přicházela a nadále přichází s dalšími průlomovými technologiemi, včetně první automatické dopravní signalizace, systému bezobslužných vlakových stanic, nositelného monitoru krevního tlaku, ultrarychlého regulátoru s fuzzy logikou a zařízení pro automatickou diagnostiku nádorových buněk.


Úsvit autonomní společnosti
Závazek společnosti OMRON přinášet inovace vedl ke zrodu pozoruhodných řešení, na kterých staví digitalizace a operace založené na datech. Odhodlání společnosti OMRON urychlovat prostřednictvím digitální transformace produktivitu a připravovat půdu pro další generaci chytrých továren dokládají její kolaborativní roboty nebo řešení prediktivní údržby na bázi umělé inteligence. Co se týče budoucího vývoje, je společnost OMRON pevně přesvědčena, že automatizace bude i nadále hrát zásadní roli na cestě k udržitelné, efektivní a ziskové průmyslové výrobě. Ve světě, který přechází k „autonomnímu“ přístupu, klade důraz na udržitelnost i individuální rozvoj a nad kvantitu staví kvalitu, jsou klíčem harmonizovaná řešení automatizace.
