Blog o automatizaci

Překonání energetické a palivové krize pomocí automatizace
07. prosinec 2022 Pokud chtějí být průmyslové podniky schopné čelit rostoucím cenám a splnit své ekologické cíle, měly by prozkoumat možnosti, jak jim mohou automatizační technologie z jednoho zdroje pomoci se strategií udržitelnosti.Vysoké ceny energií a paliv zatěžují jak domácnosti, tak průmysl. Tato situace nejen negativně ovlivňuje finanční plány a odčerpává finanční prostředky, ale nadměrné ceny dokonce nutí některé společnosti zastavit výrobu. Podle organizace Make UK 42 % dotázaných výrobců uvedlo, že jejich účty za elektrickou energii se za posledních 12 měsíců zvýšily o 100 %, a 32 % dotázaných výrobců uvedlo, že ceny plynu se za poslední rok zvýšily o více než 100 %. Znepokojivých 12 % výrobců již v přímém důsledku zvýšených účtů za energie zrušilo pracovní místa.Válka na Ukrajině, pandemie nemoci Covid-19 a ceny plynu jsou jen některé z příčin krize, která má dopad na všechna odvětví a ovlivňuje vše od cen elektřiny až po dodavatelské řetězce. Co by nyní měly výrobní společnosti zvážit? K dosažení větší flexibility a energetické efektivity je nezbytné přijmout komplexní strategie automatizace. Ty zahrnují inovativní robotiku spojenou se senzorovými a kamerovými technologiemi, stejně jako umělou inteligenci – místně zpracovávané algoritmy umělé inteligence. Kromě toho mohou data z výrobních závodů dostupná v reálném čase pomoci při odhalování anomálií a zlepšování celkové efektivity vybavení (OEE).
Klidný přístup v neklidné době: řešení ekonomické nejistoty přeměnou společenských problémů na technologické příležitosti
06. prosinec 2022 Lidé se mě často ptají, jaká je naše strategie – jakožto divize průmyslové automatizace – pro udržení stabilního růstu v nestabilní a stále méně předvídatelné globální ekonomice. Jak si asi umíte představit, neodpovídám jednou větou, i když odpověď má svůj základ v jediném konceptu: SINIC. SINIC je akronymem pro „Seed-Innovation to Need-Impetus Cyclic Evolution“ a jedná se o teorii, kterou v roce 1970 vyvinul dr. Kazuma Tateisi, zakladatel společnosti OMRON. Podle této filozofie jsou věda, technologie a společnost v cyklickém vztahu, navzájem se ovlivňují a působí na sebe. Vědecké objevy pomáhají společnosti v rozvoji a společenské potřeby podněcují technologický pokrok. Společnost OMRON Europe se touto filozofií vždy řídila a v posledním desetiletí položila základy pro vytváření hodnotných řešení současných společenských a ekonomických problémů.
Čtyři tipy pro automatizaci pro malé a střední podniky
25. listopad 2022 Vedoucí představitelé podniků po celém světě v současnosti čelí jedné výzvě za druhou: Kromě rostoucích nákladů způsobených energetickou krizí hrají roli problémy s dodavatelským řetězcem, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, požadavky na udržitelnost a pokrok v otázkách digitalizace. Zejména malé a střední podniky musí rychle najít způsoby, jak tyto překážky vyřešit. Automatizace poskytuje nápravu, zahrnující robotiku, jako jsou koboty a AMR (autonomní mobilní roboty), dále senzory, kamerové systémy a technologie využívající umělé inteligence. I když si jsou společnosti dobře vědomy výhod těchto technologií, studie ukazují, že mnohé z nich vidí jejich skutečné využití stále skepticky.Zejména firmy bez zkušeností s aplikací mají strach, že použití robotů by mohlo znamenat vysoké náklady. Pokud tedy v současnosti přemýšlíte, zda nákup kolaborativního nebo mobilního robotu dává pro vaši firmu smysl, vyzkoušejte nový kalkulátor návratnosti investic OMRON. Poskytuje rychlý přehled o návratnosti investic a zobrazuje, kdy investice do robotiky pokryjí své náklady.
Jakým směrem se ubírá intralogistika? Tipy pro vyšší efektivitu
15. listopad 2022 Někdy se tolik zaměřujeme na celkový obraz, že zapomínáme na detaily, kterými jsou však důležité procesy charakterizující inteligentní výrobu. Příkladem je intralogistika, tedy toky materiálů a zboží, které probíhají v prostorách společnosti nebo ve výrobní hale. Nedávná studie zjistila, že více než 80 procent dotázaných společností považuje zvýšené využívání umělé inteligence a automatizace v intralogistice za nezbytnou součást řešení problémů, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků nebo plány růstu.Automobilové společnosti, které chtějí splnit požadavky trhu a zákazníků, zvýšit efektivitu a stát se udržitelnějšími, musí přijít s novými nápady. Náklady na energii, plynová krize a rostoucí inflace činí tento úkol ještě obtížnějším. Inteligentní tovární koncepty, které kombinují inovativní automatizaci, digitalizaci a inteligentní vnitropodnikové přístupy, mohou poskytnout cennou podporu. Někteří v této souvislosti hovoří o průmyslu 4.0, jiní o „továrně budoucnosti“, další dávají přednost průmyslovému internetu věcí (IIoT). Ale bez ohledu na to, jaký termín upřednostňujete, je nejdůležitější být aktivní a spoléhat se na spolehlivé partnery. Intralogistika je dobrým výchozím bodem pro rychlé zahájení změny. Situace je taková, že je naléhavě zapotřebí přijmout opatření, mnoho společností je totiž v současné době značně omezeno nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Moderní technologie, jako jsou mobilní roboty, mohou poskytnout nápravu.
Digitalizace v automobilovém průmyslu: Sedm tipů pro chytrou výrobu
02. listopad 2022 Chcete-li růst a zvládat krize, musíte být digitálně ve formě – a tak důležité odvětví, jakým je automobilový průmysl, není v tomto ohledu výjimkou. Abyste mohli oslovit zákazníky nebo řešit problémy s produktivitou, nevyhnete se digitálním nástrojům. Umělá inteligence a udržitelnost jsou klíčovými hnacími silami výrobců a hlavními tématy, na která se zaměřují, jak ukazuje studie společnosti Capgemini. Odborníci ze společnosti Gartner poukazují na význam celostních ekosystémů, technologických partnerství a přístupů založených na open-source spolupráci. Po čem bychom se ale měli dívat u digitalizace a intralogistiky ve výrobě budoucnosti? Na tuto otázku bychom rádi odpověděli ve dvou částech. Začneme s tipy na digitalizaci v chytré továrně. Společnost OMRON jako odborník na automatizaci již mnoho let doprovází výrobce a dodavatele na cestě k větší sofistikovanosti digitalizace.
Jak může adaptivní kontrola s využitím umělé inteligence přispět k flexibilitě výroby
04. říjen 2022 Spotřebitelé dnes požadují produkty přizpůsobené jejich osobním potřebám a vkusu. Namísto výroby kusů, které jsou „určeny do regálu“ a „zaslány na sklad“, musí výrobci přizpůsobovat produkty, které jsou „určeny pro mě“ a „zaslány mně“. Tento přístup způsobuje revoluci ve výrobě a nutí společnosti měnit své procesy. Současně je nutné zajistit nulové množství reklamací a vad.Trénované oko zkušeného kontrolora rychle odhalí chyby, nicméně podobné rutinní úkoly bývají únavné a nelze je provádět v každém kroku výroby, zvláště při současném nedostatku pracovních sil v mnoha průmyslových oborech. Šel by však tento úkol automatizovat i ve vysoce smíšené nízkoobjemové výrobě? Dokázaly by inteligentní kamerové systémy nebo „elektronické oko“ napodobit rozpoznávací schopnost lidského oka s přidanou hodnotou opakovatelnosti a robustnosti? Nejnovější adaptivní kontrola využívající umělou inteligenci dokáže překonat problémy spojené s automatickou kontrolou kvality a zajistit tak vyšší flexibilitu, produktivitu a přizpůsobivost.
Umělá inteligence: Naděje, přehnané očekávání a strach, že něco promeškáme
22. září 2022 Když jsme před deseti lety dostávali dotazy týkající se projektů založených na umělé inteligenci, vycházely především z přehnaného očekávání nebo strachu, že člověk něco promešká. Když jsem se těchto lidí zeptal, proč chtějí využívat umělou inteligenci, velice často se mi dostalo odpovědi „protože mi to dal za úkol můj šéf“, „protože máme spoustu dat“ nebo „protože se to zdá být zajímavé“. Žádný z těchto důvodů však nebyl dostatečně pádný a rozhodně neospravedlňoval tak obrovskou investici, kterou aplikace využívající umělou inteligenci v té době vyžadovaly.To se však mění a místo přehnaného očekávání nebo strachu, že něco promeškáme, za tím vším teď stojí spíše naděje. Zákazníci se už neptají, zda jim můžeme pomoci s umělou inteligencí. Ptají se, zda jim můžeme pomoci s prediktivní údržbou, kontrolou kvality nebo optimalizací procesů. Přicházejí k nám s problémem a chtějí, abychom jim ho pomohli vyřešit. Využívání umělé inteligence samo o sobě již není motivem ani cílem. Umělá inteligence se namísto toho stala nástrojem.Bez ohledu na odvětví – ať už jde o potraviny a nápoje, farmaceutický průmysl, elektroniku, nebo automobilový průmysl – je konečný cíl vždy stejný: vyrábět vysoce kvalitní produkty bez vad za nižší cenu, za použití méně energie a vynaložení méně práce. A umělá inteligence může být jedním z celé řady řešení, jak těchto cílů dosáhnout.
Automatizace se přizpůsobuje udržitelnému balení
16. srpen 2022 Už jste si někdy objednali online něco malého a pak byli rozzlobení, když vám daná věc přišla v nadměrně velké krabici vycpané papírem, bublinkovou fólií nebo vzduchem plněnými polštářky?
Roadshow k flexibilní výrobě: Továrny budoucnosti na cestě Evropou
16. červen 2022 Co kdybyste mohli zažít továrnu budoucnosti na vlastní kůži a vidět, co všechno obnáší flexibilní, efektivní a udržitelná výroba? Z této myšlenky se zrodila Roadshow k flexibilní výrobě společnosti OMRON, která letos vyráží na cestu po Evropě. Součástí roadshow jsou exkluzivní ukázky řešení spolupráce lidí a strojů, která za normálních okolností mimo továrnu neuvidíte, protože jsou zkrátka příliš velká.
Společně budujeme továrnu budoucnosti
16. červen 2022 Jako jedna z největších obchodních jednotek ve společnosti OMRON chceme dále rozvíjet závod v Den Boschi tak, aby vyhovoval potřebám regionu EMEA.
Sledovatelnost v automobilovém průmyslu: Na co by si nyní měli dávat pozor odborníci a osoby s rozhodovací pravomocí
23. květen 2022 Od elektronické mobility po autonomní řízení, od nedostatku dovedností po digitalizaci: Automobilový průmysl prochází výraznou změnou, která se projevuje například přechodem na globalizované platformy a standardizované architektury vozidel. Na jedné straně je výroba stále účinnější, na druhé straně však může mít dokonce i jediný vadný díl dalekosáhlejší následky než kdykoli předtím. Vzhledem k vysokým nákladům spojeným se stahováním z trhu jsou výrobci automobilů nuceni čelit stále složitějším požadavkům a přísnějším specifikacím. Stojí úsilí spojené se sledovatelností za to, pokud to znamená označování až 20 000 dílů na vozidlo? Ano, stojí, ale aby všechna data dávala smysl, jsou zapotřebí výkonné technologie čtení a ověřování spolu s výkonným softwarem.Existuje několik důvodů, proč výrobci musí vést přesné záznamy o dílech a součástech tvořících nové vozidlo. Například z hlediska kvality pomáhá sledování čárového kódu zajistit sestavení správných dílů. Ještě důležitější je však možnost zpětně vysledovat každou část vozu u původního dodavatele. V případě stažení nebo zjištění vadného dílu musí být výrobci schopni rychle a komplexně zjistit, odkud jednotlivé díly pocházejí. Nechybí ani údaje, jako je číslo šarže, datum výroby a další důležité informace pro identifikaci vozidel, kterých se vadný díl týká. Podrobnosti jsou uvedeny v doporučeních a normách AIAG, VDA, ANSI a ISO. S globalizací automobilového průmyslu se očekává, že celosvětová výroba lehkých vozidel dosáhne do roku 2023 přibližně 96 milionů kusů. To znamená, že i jedna vadná část může mít obrovský dopad, a proto se musí závadě za každou cenu zabránit.
Provoz bez svícení? S průmyslem 4.0 pořád ještě dost nepravděpodobné
21. duben 2022 Pro mnoho výrobců je vyhlídka na plně automatizovanou továrnu bez lidí vzdálena ještě mnoho světelných let. A ptají se, kdy k nám dorazí čtvrtá průmyslová revoluce a co od ní očekávat?V tomto blogu se podíváme na realitu automatizované výroby (ať už plně, nebo částečně), k čemu je možné roboty využít a k čemu ne nebo proč je lidský faktor stále (většinou) nenahraditelný.
Překonání energetické a palivové krize pomocí automatizace
07. prosinec 2022 Pokud chtějí být průmyslové podniky schopné čelit rostoucím cenám a splnit své ekologické cíle, měly by prozkoumat možnosti, jak jim mohou automatizační technologie z jednoho zdroje pomoci se strategií udržitelnosti.Vysoké ceny energií a paliv zatěžují jak domácnosti, tak průmysl. Tato situace nejen negativně ovlivňuje finanční plány a odčerpává finanční prostředky, ale nadměrné ceny dokonce nutí některé společnosti zastavit výrobu. Podle organizace Make UK 42 % dotázaných výrobců uvedlo, že jejich účty za elektrickou energii se za posledních 12 měsíců zvýšily o 100 %, a 32 % dotázaných výrobců uvedlo, že ceny plynu se za poslední rok zvýšily o více než 100 %. Znepokojivých 12 % výrobců již v přímém důsledku zvýšených účtů za energie zrušilo pracovní místa.Válka na Ukrajině, pandemie nemoci Covid-19 a ceny plynu jsou jen některé z příčin krize, která má dopad na všechna odvětví a ovlivňuje vše od cen elektřiny až po dodavatelské řetězce. Co by nyní měly výrobní společnosti zvážit? K dosažení větší flexibility a energetické efektivity je nezbytné přijmout komplexní strategie automatizace. Ty zahrnují inovativní robotiku spojenou se senzorovými a kamerovými technologiemi, stejně jako umělou inteligenci – místně zpracovávané algoritmy umělé inteligence. Kromě toho mohou data z výrobních závodů dostupná v reálném čase pomoci při odhalování anomálií a zlepšování celkové efektivity vybavení (OEE).
Jakým směrem se ubírá intralogistika? Tipy pro vyšší efektivitu
15. listopad 2022 Někdy se tolik zaměřujeme na celkový obraz, že zapomínáme na detaily, kterými jsou však důležité procesy charakterizující inteligentní výrobu. Příkladem je intralogistika, tedy toky materiálů a zboží, které probíhají v prostorách společnosti nebo ve výrobní hale. Nedávná studie zjistila, že více než 80 procent dotázaných společností považuje zvýšené využívání umělé inteligence a automatizace v intralogistice za nezbytnou součást řešení problémů, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků nebo plány růstu.Automobilové společnosti, které chtějí splnit požadavky trhu a zákazníků, zvýšit efektivitu a stát se udržitelnějšími, musí přijít s novými nápady. Náklady na energii, plynová krize a rostoucí inflace činí tento úkol ještě obtížnějším. Inteligentní tovární koncepty, které kombinují inovativní automatizaci, digitalizaci a inteligentní vnitropodnikové přístupy, mohou poskytnout cennou podporu. Někteří v této souvislosti hovoří o průmyslu 4.0, jiní o „továrně budoucnosti“, další dávají přednost průmyslovému internetu věcí (IIoT). Ale bez ohledu na to, jaký termín upřednostňujete, je nejdůležitější být aktivní a spoléhat se na spolehlivé partnery. Intralogistika je dobrým výchozím bodem pro rychlé zahájení změny. Situace je taková, že je naléhavě zapotřebí přijmout opatření, mnoho společností je totiž v současné době značně omezeno nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Moderní technologie, jako jsou mobilní roboty, mohou poskytnout nápravu.
Jak může adaptivní kontrola s využitím umělé inteligence přispět k flexibilitě výroby
04. říjen 2022 Spotřebitelé dnes požadují produkty přizpůsobené jejich osobním potřebám a vkusu. Namísto výroby kusů, které jsou „určeny do regálu“ a „zaslány na sklad“, musí výrobci přizpůsobovat produkty, které jsou „určeny pro mě“ a „zaslány mně“. Tento přístup způsobuje revoluci ve výrobě a nutí společnosti měnit své procesy. Současně je nutné zajistit nulové množství reklamací a vad.Trénované oko zkušeného kontrolora rychle odhalí chyby, nicméně podobné rutinní úkoly bývají únavné a nelze je provádět v každém kroku výroby, zvláště při současném nedostatku pracovních sil v mnoha průmyslových oborech. Šel by však tento úkol automatizovat i ve vysoce smíšené nízkoobjemové výrobě? Dokázaly by inteligentní kamerové systémy nebo „elektronické oko“ napodobit rozpoznávací schopnost lidského oka s přidanou hodnotou opakovatelnosti a robustnosti? Nejnovější adaptivní kontrola využívající umělou inteligenci dokáže překonat problémy spojené s automatickou kontrolou kvality a zajistit tak vyšší flexibilitu, produktivitu a přizpůsobivost.
Umělá inteligence: Naděje, přehnané očekávání a strach, že něco promeškáme
22. září 2022 Když jsme před deseti lety dostávali dotazy týkající se projektů založených na umělé inteligenci, vycházely především z přehnaného očekávání nebo strachu, že člověk něco promešká. Když jsem se těchto lidí zeptal, proč chtějí využívat umělou inteligenci, velice často se mi dostalo odpovědi „protože mi to dal za úkol můj šéf“, „protože máme spoustu dat“ nebo „protože se to zdá být zajímavé“. Žádný z těchto důvodů však nebyl dostatečně pádný a rozhodně neospravedlňoval tak obrovskou investici, kterou aplikace využívající umělou inteligenci v té době vyžadovaly.To se však mění a místo přehnaného očekávání nebo strachu, že něco promeškáme, za tím vším teď stojí spíše naděje. Zákazníci se už neptají, zda jim můžeme pomoci s umělou inteligencí. Ptají se, zda jim můžeme pomoci s prediktivní údržbou, kontrolou kvality nebo optimalizací procesů. Přicházejí k nám s problémem a chtějí, abychom jim ho pomohli vyřešit. Využívání umělé inteligence samo o sobě již není motivem ani cílem. Umělá inteligence se namísto toho stala nástrojem.Bez ohledu na odvětví – ať už jde o potraviny a nápoje, farmaceutický průmysl, elektroniku, nebo automobilový průmysl – je konečný cíl vždy stejný: vyrábět vysoce kvalitní produkty bez vad za nižší cenu, za použití méně energie a vynaložení méně práce. A umělá inteligence může být jedním z celé řady řešení, jak těchto cílů dosáhnout.
Automatizace se přizpůsobuje udržitelnému balení
16. srpen 2022 Už jste si někdy objednali online něco malého a pak byli rozzlobení, když vám daná věc přišla v nadměrně velké krabici vycpané papírem, bublinkovou fólií nebo vzduchem plněnými polštářky?
Řešení pro evropský automobilový průmysl
29. leden 2021 Evropský automobilový průmysl čelí silné konkurenci z Asie a také ekonomickým nárokům pandemie. Musí vyvíjet inovativní strategie a technologie, které budou připravené na budoucnost a zvýší účinnost i udržitelnost. Tony Seba ze Stanfordské univerzity se domnívá, že od roku 2025 se nebudou prodávat žádná nová vozidla se spalovacími motory a dojde k přechodu na akumulátory nebo vodíkové palivové články. V současnosti se odvětví potýká s klesajícími prodeji, stále přísnějšími emisními předpisy, novými technologiemi, digitalizací a měnícími se potřebami spotřebitelů. Společnosti musí reagovat přeměnou svých výrobních linek, zvýšením pružnosti a zavedením inovací, které poskytují konkurenční výhodu.
Data paradise factory floor: get more out of your machine and production information
25. září 2020 Strategic Data Science is an essential pillar of every Industry 4.0 scenario. A four-step data mining approach based on CRISP-DM supports successful projects.
Get the full value from your factory floor data with data sciences
19. červen 2020 Industry 4.0 and IIoT have been buzz words for several years and these concepts are actually implemented on more and more machines. A huge amount of data becomes available: machine data, data of the production process and data regarding the manufactured product. Big Data has entered the factory floor.
Energizing European battery cell production
01. květen 2020 What can European automotive companies do to future-proof their production lines, especially in relation to battery manufacturing? Robotics, automated quality control and artificial intelligence (AI) can help companies to tackle the strong competition they are facing from Asia.
How industrial companies are catching up in the AI race
16. prosinec 2019 Artificial intelligence (AI) is achieving breakthroughs in the industrial sector. McKinsey recently forecasted that the global market for AI-based services, software and hardware will grow by up to 25% annually and will be worth around US$130 billion by 2025. But AI also represents a major challenge for industries in Europe, which are lagging behind the US and China. So, how can we start putting AI into action? Predictive maintenance is one area that demonstrates its advantages and potential.
Smart machines: laying the golden egg?
16. říjen 2019 Greater manufacturing efficiency: it’s the golden egg we’re all looking for. But it’s getting increasingly hard to find. The solution could be smarter automation, which involves lots and lots of data (‘big data’) and data collection and data-driven modelling. The smart machine then uses the models to automatically adjust its own behaviour (i.e. machine learning).
Improve OEE with Artificial Intelligence at the Edge in Food Manufacturing
16. říjen 2019 Implementation of Artificial Intelligence (AI) in food manufacturing is picking up speed. Many F&B companies are realizing that AI presents an opportunity to increase not only the Overall Equipment Effectiveness (OEE) – and therefore combine reduced costs with increased productivity – but also to improve the analysis of data to support continuous improvement programs such as reducing waste or process operations variability.
Klidný přístup v neklidné době: řešení ekonomické nejistoty přeměnou společenských problémů na technologické příležitosti
06. prosinec 2022 Lidé se mě často ptají, jaká je naše strategie – jakožto divize průmyslové automatizace – pro udržení stabilního růstu v nestabilní a stále méně předvídatelné globální ekonomice. Jak si asi umíte představit, neodpovídám jednou větou, i když odpověď má svůj základ v jediném konceptu: SINIC. SINIC je akronymem pro „Seed-Innovation to Need-Impetus Cyclic Evolution“ a jedná se o teorii, kterou v roce 1970 vyvinul dr. Kazuma Tateisi, zakladatel společnosti OMRON. Podle této filozofie jsou věda, technologie a společnost v cyklickém vztahu, navzájem se ovlivňují a působí na sebe. Vědecké objevy pomáhají společnosti v rozvoji a společenské potřeby podněcují technologický pokrok. Společnost OMRON Europe se touto filozofií vždy řídila a v posledním desetiletí položila základy pro vytváření hodnotných řešení současných společenských a ekonomických problémů.
Čtyři tipy pro automatizaci pro malé a střední podniky
25. listopad 2022 Vedoucí představitelé podniků po celém světě v současnosti čelí jedné výzvě za druhou: Kromě rostoucích nákladů způsobených energetickou krizí hrají roli problémy s dodavatelským řetězcem, nedostatek kvalifikovaných pracovníků, požadavky na udržitelnost a pokrok v otázkách digitalizace. Zejména malé a střední podniky musí rychle najít způsoby, jak tyto překážky vyřešit. Automatizace poskytuje nápravu, zahrnující robotiku, jako jsou koboty a AMR (autonomní mobilní roboty), dále senzory, kamerové systémy a technologie využívající umělé inteligence. I když si jsou společnosti dobře vědomy výhod těchto technologií, studie ukazují, že mnohé z nich vidí jejich skutečné využití stále skepticky.Zejména firmy bez zkušeností s aplikací mají strach, že použití robotů by mohlo znamenat vysoké náklady. Pokud tedy v současnosti přemýšlíte, zda nákup kolaborativního nebo mobilního robotu dává pro vaši firmu smysl, vyzkoušejte nový kalkulátor návratnosti investic OMRON. Poskytuje rychlý přehled o návratnosti investic a zobrazuje, kdy investice do robotiky pokryjí své náklady.
Digitalizace v automobilovém průmyslu: Sedm tipů pro chytrou výrobu
02. listopad 2022 Chcete-li růst a zvládat krize, musíte být digitálně ve formě – a tak důležité odvětví, jakým je automobilový průmysl, není v tomto ohledu výjimkou. Abyste mohli oslovit zákazníky nebo řešit problémy s produktivitou, nevyhnete se digitálním nástrojům. Umělá inteligence a udržitelnost jsou klíčovými hnacími silami výrobců a hlavními tématy, na která se zaměřují, jak ukazuje studie společnosti Capgemini. Odborníci ze společnosti Gartner poukazují na význam celostních ekosystémů, technologických partnerství a přístupů založených na open-source spolupráci. Po čem bychom se ale měli dívat u digitalizace a intralogistiky ve výrobě budoucnosti? Na tuto otázku bychom rádi odpověděli ve dvou částech. Začneme s tipy na digitalizaci v chytré továrně. Společnost OMRON jako odborník na automatizaci již mnoho let doprovází výrobce a dodavatele na cestě k větší sofistikovanosti digitalizace.
Roadshow k flexibilní výrobě: Továrny budoucnosti na cestě Evropou
16. červen 2022 Co kdybyste mohli zažít továrnu budoucnosti na vlastní kůži a vidět, co všechno obnáší flexibilní, efektivní a udržitelná výroba? Z této myšlenky se zrodila Roadshow k flexibilní výrobě společnosti OMRON, která letos vyráží na cestu po Evropě. Součástí roadshow jsou exkluzivní ukázky řešení spolupráce lidí a strojů, která za normálních okolností mimo továrnu neuvidíte, protože jsou zkrátka příliš velká.
Společně budujeme továrnu budoucnosti
16. červen 2022 Jako jedna z největších obchodních jednotek ve společnosti OMRON chceme dále rozvíjet závod v Den Boschi tak, aby vyhovoval potřebám regionu EMEA.
Sledovatelnost v automobilovém průmyslu: Na co by si nyní měli dávat pozor odborníci a osoby s rozhodovací pravomocí
23. květen 2022 Od elektronické mobility po autonomní řízení, od nedostatku dovedností po digitalizaci: Automobilový průmysl prochází výraznou změnou, která se projevuje například přechodem na globalizované platformy a standardizované architektury vozidel. Na jedné straně je výroba stále účinnější, na druhé straně však může mít dokonce i jediný vadný díl dalekosáhlejší následky než kdykoli předtím. Vzhledem k vysokým nákladům spojeným se stahováním z trhu jsou výrobci automobilů nuceni čelit stále složitějším požadavkům a přísnějším specifikacím. Stojí úsilí spojené se sledovatelností za to, pokud to znamená označování až 20 000 dílů na vozidlo? Ano, stojí, ale aby všechna data dávala smysl, jsou zapotřebí výkonné technologie čtení a ověřování spolu s výkonným softwarem.Existuje několik důvodů, proč výrobci musí vést přesné záznamy o dílech a součástech tvořících nové vozidlo. Například z hlediska kvality pomáhá sledování čárového kódu zajistit sestavení správných dílů. Ještě důležitější je však možnost zpětně vysledovat každou část vozu u původního dodavatele. V případě stažení nebo zjištění vadného dílu musí být výrobci schopni rychle a komplexně zjistit, odkud jednotlivé díly pocházejí. Nechybí ani údaje, jako je číslo šarže, datum výroby a další důležité informace pro identifikaci vozidel, kterých se vadný díl týká. Podrobnosti jsou uvedeny v doporučeních a normách AIAG, VDA, ANSI a ISO. S globalizací automobilového průmyslu se očekává, že celosvětová výroba lehkých vozidel dosáhne do roku 2023 přibližně 96 milionů kusů. To znamená, že i jedna vadná část může mít obrovský dopad, a proto se musí závadě za každou cenu zabránit.
Zvládnutí výzev v oblasti balení a intralogistiky na poli elektronického obchodování
24. únor 2022 Balení s pomocí robotů umožňuje rychlou a nákladově efektivní přizpůsobitelnost směrem nahoru i dolů, která pomůže se zvládnutím výkyvů v požadavcích dodavatelského řetězce.
Společnost Hanover Displays automatizuje testování sestav PCBA s využitím kobotů
31. leden 2022 Britská společnost Hanover Displays Limited potřebovala nový systém na testování sestav desek plošných spojů (PCBA) a pro tento účel si vybrala koboty OMRON TM, které dodala a nainstalovala společnost Absolute Robotics, jež je součástí skupiny Absolute Automation Group.
Pět výzev v procesech balení a paletování u velmi smíšené výroby v malých objemech
21. prosinec 2021 Nový produkt právě opustil továrnu v balení připraveném k uvedení na trh ve smíšeném poměru stanoveném tak, aby vyhovoval potřebám zákazníků. S obalem přitom manipulovala jiná společnost, která zajistila smluvní balení. Smluvní balení lze nalézt ve všech segmentech rychloobrátkového spotřebního zboží (RSZ), ale zejména v segmentu produktů s vyššími cenami, jako jsou třeba produkty pro osobní péči nebo cukrovinky. Jedná se o rychle rostoucí oblast, která uspokojuje poptávku spotřebitelů po větší rozmanitosti.
Hotové těsnění za méně než 10 sekund: Integrovaná řídicí jednotka robotu zajišťuje harmonické ovládání
24. listopad 2021 Společnost Trelleborg Livorno modernizovala robotickou buňku pro konečnou úpravu polyuretanových těsnění určených pro trh s udržitelnou větrnou energií. Základem řešení je integrovaná řídicí jednotka robotu od společnosti OMRON, která zajišťuje integraci a synchronizaci všech automatizačních komponentů, včetně robotů, logiky, pohybu, bezpečnosti a uživatelského rozhraní.
Společnost FasThink optimalizuje intralogistiku společnosti Garnet pomocí mobilních robotů
02. listopad 2021 Společnost Garnet spoléhá na spolupráci se společností FasThink při inovaci logistických a výrobních procesů.
Inteligentní systémová řešení s autonomním mobilním robotem: AM-Flow a OMRON
27. říjen 2021 Průmysl 4.0 přináší příslib zjednodušených procesů, porozumění metodě big data a nepřetržitý provoz výrobních linek bez prostojů. Na rozdíl od historických „průmyslových revolucí“ nabízí tato revoluce přepych v podobě času a možnosti výběru výrobců. A to z toho důvodu, že výhody automatizace lze přijmout postupně nebo najednou, ať už jde o nejmodernější zařízení, nebo o zařízení dodatečně instalované do tradičního výrobního prostředí. Přijetí rozhodnutí usnadňuje společnost AM-Flow, podnikatelský start-up, který poskytuje svá řešení novým výrobcům v oblasti aditivní výroby.
Překonání energetické a palivové krize pomocí automatizace
07. prosinec 2022 Pokud chtějí být průmyslové podniky schopné čelit rostoucím cenám a splnit své ekologické cíle, měly by prozkoumat možnosti, jak jim mohou automatizační technologie z jednoho zdroje pomoci se strategií udržitelnosti.Vysoké ceny energií a paliv zatěžují jak domácnosti, tak průmysl. Tato situace nejen negativně ovlivňuje finanční plány a odčerpává finanční prostředky, ale nadměrné ceny dokonce nutí některé společnosti zastavit výrobu. Podle organizace Make UK 42 % dotázaných výrobců uvedlo, že jejich účty za elektrickou energii se za posledních 12 měsíců zvýšily o 100 %, a 32 % dotázaných výrobců uvedlo, že ceny plynu se za poslední rok zvýšily o více než 100 %. Znepokojivých 12 % výrobců již v přímém důsledku zvýšených účtů za energie zrušilo pracovní místa.Válka na Ukrajině, pandemie nemoci Covid-19 a ceny plynu jsou jen některé z příčin krize, která má dopad na všechna odvětví a ovlivňuje vše od cen elektřiny až po dodavatelské řetězce. Co by nyní měly výrobní společnosti zvážit? K dosažení větší flexibility a energetické efektivity je nezbytné přijmout komplexní strategie automatizace. Ty zahrnují inovativní robotiku spojenou se senzorovými a kamerovými technologiemi, stejně jako umělou inteligenci – místně zpracovávané algoritmy umělé inteligence. Kromě toho mohou data z výrobních závodů dostupná v reálném čase pomoci při odhalování anomálií a zlepšování celkové efektivity vybavení (OEE).
Klidný přístup v neklidné době: řešení ekonomické nejistoty přeměnou společenských problémů na technologické příležitosti
06. prosinec 2022 Lidé se mě často ptají, jaká je naše strategie – jakožto divize průmyslové automatizace – pro udržení stabilního růstu v nestabilní a stále méně předvídatelné globální ekonomice. Jak si asi umíte představit, neodpovídám jednou větou, i když odpověď má svůj základ v jediném konceptu: SINIC. SINIC je akronymem pro „Seed-Innovation to Need-Impetus Cyclic Evolution“ a jedná se o teorii, kterou v roce 1970 vyvinul dr. Kazuma Tateisi, zakladatel společnosti OMRON. Podle této filozofie jsou věda, technologie a společnost v cyklickém vztahu, navzájem se ovlivňují a působí na sebe. Vědecké objevy pomáhají společnosti v rozvoji a společenské potřeby podněcují technologický pokrok. Společnost OMRON Europe se touto filozofií vždy řídila a v posledním desetiletí položila základy pro vytváření hodnotných řešení současných společenských a ekonomických problémů.
Jakým směrem se ubírá intralogistika? Tipy pro vyšší efektivitu
15. listopad 2022 Někdy se tolik zaměřujeme na celkový obraz, že zapomínáme na detaily, kterými jsou však důležité procesy charakterizující inteligentní výrobu. Příkladem je intralogistika, tedy toky materiálů a zboží, které probíhají v prostorách společnosti nebo ve výrobní hale. Nedávná studie zjistila, že více než 80 procent dotázaných společností považuje zvýšené využívání umělé inteligence a automatizace v intralogistice za nezbytnou součást řešení problémů, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků nebo plány růstu.Automobilové společnosti, které chtějí splnit požadavky trhu a zákazníků, zvýšit efektivitu a stát se udržitelnějšími, musí přijít s novými nápady. Náklady na energii, plynová krize a rostoucí inflace činí tento úkol ještě obtížnějším. Inteligentní tovární koncepty, které kombinují inovativní automatizaci, digitalizaci a inteligentní vnitropodnikové přístupy, mohou poskytnout cennou podporu. Někteří v této souvislosti hovoří o průmyslu 4.0, jiní o „továrně budoucnosti“, další dávají přednost průmyslovému internetu věcí (IIoT). Ale bez ohledu na to, jaký termín upřednostňujete, je nejdůležitější být aktivní a spoléhat se na spolehlivé partnery. Intralogistika je dobrým výchozím bodem pro rychlé zahájení změny. Situace je taková, že je naléhavě zapotřebí přijmout opatření, mnoho společností je totiž v současné době značně omezeno nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Moderní technologie, jako jsou mobilní roboty, mohou poskytnout nápravu.
Digitalizace v automobilovém průmyslu: Sedm tipů pro chytrou výrobu
02. listopad 2022 Chcete-li růst a zvládat krize, musíte být digitálně ve formě – a tak důležité odvětví, jakým je automobilový průmysl, není v tomto ohledu výjimkou. Abyste mohli oslovit zákazníky nebo řešit problémy s produktivitou, nevyhnete se digitálním nástrojům. Umělá inteligence a udržitelnost jsou klíčovými hnacími silami výrobců a hlavními tématy, na která se zaměřují, jak ukazuje studie společnosti Capgemini. Odborníci ze společnosti Gartner poukazují na význam celostních ekosystémů, technologických partnerství a přístupů založených na open-source spolupráci. Po čem bychom se ale měli dívat u digitalizace a intralogistiky ve výrobě budoucnosti? Na tuto otázku bychom rádi odpověděli ve dvou částech. Začneme s tipy na digitalizaci v chytré továrně. Společnost OMRON jako odborník na automatizaci již mnoho let doprovází výrobce a dodavatele na cestě k větší sofistikovanosti digitalizace.
Umělá inteligence: Naděje, přehnané očekávání a strach, že něco promeškáme
22. září 2022 Když jsme před deseti lety dostávali dotazy týkající se projektů založených na umělé inteligenci, vycházely především z přehnaného očekávání nebo strachu, že člověk něco promešká. Když jsem se těchto lidí zeptal, proč chtějí využívat umělou inteligenci, velice často se mi dostalo odpovědi „protože mi to dal za úkol můj šéf“, „protože máme spoustu dat“ nebo „protože se to zdá být zajímavé“. Žádný z těchto důvodů však nebyl dostatečně pádný a rozhodně neospravedlňoval tak obrovskou investici, kterou aplikace využívající umělou inteligenci v té době vyžadovaly.To se však mění a místo přehnaného očekávání nebo strachu, že něco promeškáme, za tím vším teď stojí spíše naděje. Zákazníci se už neptají, zda jim můžeme pomoci s umělou inteligencí. Ptají se, zda jim můžeme pomoci s prediktivní údržbou, kontrolou kvality nebo optimalizací procesů. Přicházejí k nám s problémem a chtějí, abychom jim ho pomohli vyřešit. Využívání umělé inteligence samo o sobě již není motivem ani cílem. Umělá inteligence se namísto toho stala nástrojem.Bez ohledu na odvětví – ať už jde o potraviny a nápoje, farmaceutický průmysl, elektroniku, nebo automobilový průmysl – je konečný cíl vždy stejný: vyrábět vysoce kvalitní produkty bez vad za nižší cenu, za použití méně energie a vynaložení méně práce. A umělá inteligence může být jedním z celé řady řešení, jak těchto cílů dosáhnout.
Automatizace se přizpůsobuje udržitelnému balení
16. srpen 2022 Už jste si někdy objednali online něco malého a pak byli rozzlobení, když vám daná věc přišla v nadměrně velké krabici vycpané papírem, bublinkovou fólií nebo vzduchem plněnými polštářky?
Společně budujeme továrnu budoucnosti
16. červen 2022 Jako jedna z největších obchodních jednotek ve společnosti OMRON chceme dále rozvíjet závod v Den Boschi tak, aby vyhovoval potřebám regionu EMEA.
Provoz bez svícení? S průmyslem 4.0 pořád ještě dost nepravděpodobné
21. duben 2022 Pro mnoho výrobců je vyhlídka na plně automatizovanou továrnu bez lidí vzdálena ještě mnoho světelných let. A ptají se, kdy k nám dorazí čtvrtá průmyslová revoluce a co od ní očekávat?V tomto blogu se podíváme na realitu automatizované výroby (ať už plně, nebo částečně), k čemu je možné roboty využít a k čemu ne nebo proč je lidský faktor stále (většinou) nenahraditelný.
Také tradiční továrny mají nároky na data
18. březen 2022 Správné nástroje a technologie mohou umožnit pokročilou prediktivní údržbu, prevenci problematických míst a optimalizaci. Zjistěte, jak digitalizace překlenuje propast mezi staršími systémy a průmyslem 4.0.
Špičková produktivita: Přechod z preventivní údržby na prediktivní
17. prosinec 2021 Údržba je pro prosperující podnik životně důležitá, zejména pak ve výrobě, kde se často očekává nepřetržitá provozuschopnost zařízení. Jak ví každý zavedený podnik, udržování výrobních linek a systémů v optimálním stavu vyžaduje více než jen kvalifikovaný tým údržby. Je zapotřebí také pečlivé a přesné plánování, neustálá bdělost a připravenost vyměnit neopotřebené díly či reagovat na neplánované události. Alespoň tak tomu bylo dříve.
Rozvoj digitálních schopností: Jak může být každá továrna chytrá
16. září 2021 Pojem „Průmysl 4.0“ naštěstí není vyhrazen výhradně pro technologicky vyspělé globální giganty a také pojem „chytrá továrna“ se nepoužívá pouze u zcela nových zařízení. Ve skutečnosti může každá tradiční továrna podniknout kroky k tomu, aby se z ní stala chytrá továrna, a to použitím modularity na stávající instalaci.
Monitorování stability stroje pomocí datové vědy
16. červenec 2021 Vlastníte bezproblémový stroj? Pravděpodobně již data o výrobě a strojích sbíráte, ještě jste je však nevyužili. Pomocí rychlé kontroly nasbíraných dat lze posoudit jejich použitelnost a kvalitu, což vám umožní využít jejich pravou hodnotu. Definujte svůj první nebo další krok směrem k organizaci, která aktivně využívá data.
Vadain automatizuje kontrolu záclonových tkanin pomocí strojového vidění
08. duben 2022 Vadain, lídr na trhu se zakázkovými záclonami v Nizozemsku, potřeboval řešení pro co nejrychlejší detekci chyb v kilometrech záclonových tkanin. Společně s vývojáři softwaru ze společnosti Sycade, technologií strojového vidění OMRON a výrobcem strojů Eisenkolb vyvinuli automatizované řešení pro detekci a analýzu chyb v záclonových tkaninách, což z časově náročného procesu ruční kontroly dělá věc minulosti.
Factory automation: four tips for the future of food & beverage manufacturing
16. červenec 2020 The coronavirus pandemic has posed major challenges to organisations of all types and sizes. In the food and commodity industry, companies have faced significantly reduced consumption and disrupted supply chains, while at-home consumption increased, and out-of-home consumption came near to a standstill. But how can manufacturers adapt their business strategies and production processes both now and in the longer term? The pandemic may provide an opportunity for rethinking outdated processes and procedures and enhancing them with concepts such as innovative robotics, sensor technology and holistic automation strategies.
Six challenges for brand protection
19. listopad 2019 Brand protection is an important topic for any business. But as industrial companies invest in new technology, such as smart robotics, artificial intelligence and vision systems, are they aware of the key challenges that could affect their brand?
Legacy of machine vision
16. říjen 2019 Did you know that for more than 40 years, Omron has developed vision sensing technologies for factory automation, surveillance and transport systems, and more recently for facial recognition and image processing for mobile phones, and even driver monitoring for autonomous driving?
Late-stage customization in pharmaceutical manufacturing
16. říjen 2019 As a result of serialization legislation, pharmaceutical manufacturers must now ensure that labels printed at a late stage contain all of the data required for compliance. This includes customizing product labels for certain markets, customers or products by adding variable data to labels or packaging. This avoids the need to stock individual packaging materials for each variant.
How to secure FMCG supply chains with traceability?
02. říjen 2019 The traceability of food and drink products throughout the production and distribution process can be a complex issue. For example, alcoholic drink producers need systems that enable them to comply with local regulations regarding food traceability, as well as tax legislation.
Barcodes: keeping track of product quality
02. říjen 2019 For many years, barcode technology has proved to be an economical and flexible identification technology. It has continued to develop and as a result, 1D and 2D codes (such as Datamatrix) are now used almost universally. Their versatility have made them a popular choice for streamlining many key supply chain processes, including production, logistics and item traceability.
Is your production line ready for inspection?
12. září 2019 Quality inspections are a critical requirement for all manufacturing and packaging lines. Being able to identify defective products before they are shipped to customers can bring significant savings in both time and money. It prevents costly product recalls, wasted production and potentially expensive legal costs.For perishable products – from food to pharmaceuticals – quality inspection of the packaging is also vital. An unreadable barcode or a wrong expiry date could lead to perfectly good products being discarded. And increasingly strict legislation is making clear marking a top priority for all types of products.
Jakým směrem se ubírá intralogistika? Tipy pro vyšší efektivitu
15. listopad 2022 Někdy se tolik zaměřujeme na celkový obraz, že zapomínáme na detaily, kterými jsou však důležité procesy charakterizující inteligentní výrobu. Příkladem je intralogistika, tedy toky materiálů a zboží, které probíhají v prostorách společnosti nebo ve výrobní hale. Nedávná studie zjistila, že více než 80 procent dotázaných společností považuje zvýšené využívání umělé inteligence a automatizace v intralogistice za nezbytnou součást řešení problémů, jako je nedostatek kvalifikovaných pracovníků nebo plány růstu.Automobilové společnosti, které chtějí splnit požadavky trhu a zákazníků, zvýšit efektivitu a stát se udržitelnějšími, musí přijít s novými nápady. Náklady na energii, plynová krize a rostoucí inflace činí tento úkol ještě obtížnějším. Inteligentní tovární koncepty, které kombinují inovativní automatizaci, digitalizaci a inteligentní vnitropodnikové přístupy, mohou poskytnout cennou podporu. Někteří v této souvislosti hovoří o průmyslu 4.0, jiní o „továrně budoucnosti“, další dávají přednost průmyslovému internetu věcí (IIoT). Ale bez ohledu na to, jaký termín upřednostňujete, je nejdůležitější být aktivní a spoléhat se na spolehlivé partnery. Intralogistika je dobrým výchozím bodem pro rychlé zahájení změny. Situace je taková, že je naléhavě zapotřebí přijmout opatření, mnoho společností je totiž v současné době značně omezeno nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Moderní technologie, jako jsou mobilní roboty, mohou poskytnout nápravu.
Umělá inteligence: Naděje, přehnané očekávání a strach, že něco promeškáme
22. září 2022 Když jsme před deseti lety dostávali dotazy týkající se projektů založených na umělé inteligenci, vycházely především z přehnaného očekávání nebo strachu, že člověk něco promešká. Když jsem se těchto lidí zeptal, proč chtějí využívat umělou inteligenci, velice často se mi dostalo odpovědi „protože mi to dal za úkol můj šéf“, „protože máme spoustu dat“ nebo „protože se to zdá být zajímavé“. Žádný z těchto důvodů však nebyl dostatečně pádný a rozhodně neospravedlňoval tak obrovskou investici, kterou aplikace využívající umělou inteligenci v té době vyžadovaly.To se však mění a místo přehnaného očekávání nebo strachu, že něco promeškáme, za tím vším teď stojí spíše naděje. Zákazníci se už neptají, zda jim můžeme pomoci s umělou inteligencí. Ptají se, zda jim můžeme pomoci s prediktivní údržbou, kontrolou kvality nebo optimalizací procesů. Přicházejí k nám s problémem a chtějí, abychom jim ho pomohli vyřešit. Využívání umělé inteligence samo o sobě již není motivem ani cílem. Umělá inteligence se namísto toho stala nástrojem.Bez ohledu na odvětví – ať už jde o potraviny a nápoje, farmaceutický průmysl, elektroniku, nebo automobilový průmysl – je konečný cíl vždy stejný: vyrábět vysoce kvalitní produkty bez vad za nižší cenu, za použití méně energie a vynaložení méně práce. A umělá inteligence může být jedním z celé řady řešení, jak těchto cílů dosáhnout.
Zvládnutí výzev v oblasti balení a intralogistiky na poli elektronického obchodování
24. únor 2022 Balení s pomocí robotů umožňuje rychlou a nákladově efektivní přizpůsobitelnost směrem nahoru i dolů, která pomůže se zvládnutím výkyvů v požadavcích dodavatelského řetězce.
Pět výzev v procesech balení a paletování u velmi smíšené výroby v malých objemech
21. prosinec 2021 Nový produkt právě opustil továrnu v balení připraveném k uvedení na trh ve smíšeném poměru stanoveném tak, aby vyhovoval potřebám zákazníků. S obalem přitom manipulovala jiná společnost, která zajistila smluvní balení. Smluvní balení lze nalézt ve všech segmentech rychloobrátkového spotřebního zboží (RSZ), ale zejména v segmentu produktů s vyššími cenami, jako jsou třeba produkty pro osobní péči nebo cukrovinky. Jedná se o rychle rostoucí oblast, která uspokojuje poptávku spotřebitelů po větší rozmanitosti.
Špičková produktivita: Přechod z preventivní údržby na prediktivní
17. prosinec 2021 Údržba je pro prosperující podnik životně důležitá, zejména pak ve výrobě, kde se často očekává nepřetržitá provozuschopnost zařízení. Jak ví každý zavedený podnik, udržování výrobních linek a systémů v optimálním stavu vyžaduje více než jen kvalifikovaný tým údržby. Je zapotřebí také pečlivé a přesné plánování, neustálá bdělost a připravenost vyměnit neopotřebené díly či reagovat na neplánované události. Alespoň tak tomu bylo dříve.
Hotové těsnění za méně než 10 sekund: Integrovaná řídicí jednotka robotu zajišťuje harmonické ovládání
24. listopad 2021 Společnost Trelleborg Livorno modernizovala robotickou buňku pro konečnou úpravu polyuretanových těsnění určených pro trh s udržitelnou větrnou energií. Základem řešení je integrovaná řídicí jednotka robotu od společnosti OMRON, která zajišťuje integraci a synchronizaci všech automatizačních komponentů, včetně robotů, logiky, pohybu, bezpečnosti a uživatelského rozhraní.
Plasty ve výrobě spotřebního zboží: Sedm tipů pro automatizaci na cestě k ekologičtějšímu balení
29. duben 2021 Hygiena, nebo ochrana životního prostředí? Nejlépe obojí! Společnosti v odvětví spotřebního zboží se stále více ptají, jaké alternativy mají k plastovému balení a jak mohou jednat ekologičtěji, účinněji, ale přitom bezpečně. Inovativní balicí linky, robotika a umělá inteligence nabízejí pomoc.
Cobot Dashboard: How to visualize data for OEE improvement the smart way
16. březen 2021 The factory of the future is not only based on a well-orchestrated interaction of the most diverse machines, robots, sensors, and AI technologies. Entrepreneurs and decision-makers are also increasingly faced with the challenge of reconciling the vast amounts of data collected by the various production lines and making the best possible use of it to support their decisions. Not only does a comprehensive data strategy need to be developed. There are also technologies required that process and present the data in such a way that issues are immediately identified before major problems occur.
Čtyři hlavní tipy pro projekty automatizace v potravinářském a nápojovém průmyslu
22. únor 2021 Výzva urychlená koronavirovou pandemií vedla k tomu, že výrobci museli balancovat mezi dlouhodobým výrobním plánem zaměřeným na požadavky spotřebitelů a snižováním sortimentu vyvolaným rychle se měnícími nákupními zvyky maloobchodníků a spotřebitelů. Společnosti, které díky inovativním technologiím otevírají nové cesty, zároveň snižují množství vyprodukovaného odpadu, riziko kontaminace, plýtvání a ztráty.
Factory automation: four tips for the future of food & beverage manufacturing
16. červenec 2020 The coronavirus pandemic has posed major challenges to organisations of all types and sizes. In the food and commodity industry, companies have faced significantly reduced consumption and disrupted supply chains, while at-home consumption increased, and out-of-home consumption came near to a standstill. But how can manufacturers adapt their business strategies and production processes both now and in the longer term? The pandemic may provide an opportunity for rethinking outdated processes and procedures and enhancing them with concepts such as innovative robotics, sensor technology and holistic automation strategies.
Improve OEE with Artificial Intelligence at the Edge in Food Manufacturing
16. říjen 2019 Implementation of Artificial Intelligence (AI) in food manufacturing is picking up speed. Many F&B companies are realizing that AI presents an opportunity to increase not only the Overall Equipment Effectiveness (OEE) – and therefore combine reduced costs with increased productivity – but also to improve the analysis of data to support continuous improvement programs such as reducing waste or process operations variability.
3 Steps to Optimize Operational Efficiency for the Future of Manufacturing
02. říjen 2019 Operational Excellence is required to maximize capital expenditures. But at the same time manufacturers are challenged to move away from traditional high volume, low mix production runs, to more complex high mix, low volume production with consumer demand linked directly with production. How to optimize operational efficiency to be ready for the future of manufacturing?
Klidný přístup v neklidné době: řešení ekonomické nejistoty přeměnou společenských problémů na technologické příležitosti
06. prosinec 2022 Lidé se mě často ptají, jaká je naše strategie – jakožto divize průmyslové automatizace – pro udržení stabilního růstu v nestabilní a stále méně předvídatelné globální ekonomice. Jak si asi umíte představit, neodpovídám jednou větou, i když odpověď má svůj základ v jediném konceptu: SINIC. SINIC je akronymem pro „Seed-Innovation to Need-Impetus Cyclic Evolution“ a jedná se o teorii, kterou v roce 1970 vyvinul dr. Kazuma Tateisi, zakladatel společnosti OMRON. Podle této filozofie jsou věda, technologie a společnost v cyklickém vztahu, navzájem se ovlivňují a působí na sebe. Vědecké objevy pomáhají společnosti v rozvoji a společenské potřeby podněcují technologický pokrok. Společnost OMRON Europe se touto filozofií vždy řídila a v posledním desetiletí položila základy pro vytváření hodnotných řešení současných společenských a ekonomických problémů.
Digitalizace v automobilovém průmyslu: Sedm tipů pro chytrou výrobu
02. listopad 2022 Chcete-li růst a zvládat krize, musíte být digitálně ve formě – a tak důležité odvětví, jakým je automobilový průmysl, není v tomto ohledu výjimkou. Abyste mohli oslovit zákazníky nebo řešit problémy s produktivitou, nevyhnete se digitálním nástrojům. Umělá inteligence a udržitelnost jsou klíčovými hnacími silami výrobců a hlavními tématy, na která se zaměřují, jak ukazuje studie společnosti Capgemini. Odborníci ze společnosti Gartner poukazují na význam celostních ekosystémů, technologických partnerství a přístupů založených na open-source spolupráci. Po čem bychom se ale měli dívat u digitalizace a intralogistiky ve výrobě budoucnosti? Na tuto otázku bychom rádi odpověděli ve dvou částech. Začneme s tipy na digitalizaci v chytré továrně. Společnost OMRON jako odborník na automatizaci již mnoho let doprovází výrobce a dodavatele na cestě k větší sofistikovanosti digitalizace.
Palivo pro budoucnost: Na co si dát pozor při výrobě palivových článků
10. březen 2022 Když lidé hovoří o udržitelné mobilitě, bývají elektromobily poháněné bateriemi tím, co přijde na mysl jako první. Palivové články nebo přímé vodíkové hořáky jsou doplňkové technologie, které jsou často upozaďovány, přitom ale mají co nabídnout, pokud jde o snižování emisí CO₂ a možnosti trhu.
Odvětví využívající ekologické obaly: Jak dosáhnout udržitelné výroby
09. únor 2022 Udržitelnost v obalovém průmyslu je jedním z hlavních aspektů v boji proti problému s plastovým odpadem a v konečném důsledku i v boji proti změně klimatu. Výzvy, které to přináší, vyžadují flexibilní a výkonnou automatizační technologii.
Podporujeme úspěch místní výroby bateriových článků
20. září 2021 Odborníci i výrobci automobilů se shodují, že e-mobilita je budoucnost. Baterie a jejich výroba budou hrát klíčovou roli. V této souvislosti se očekává, že celosvětový trh s lithium-iontovými bateriemi vzroste z 44,2 miliard amerických dolarů (v roce 2020) na 94,4 miliard dolarů (v roce 2025). Transformace automobilového průmyslu od spalovacích motorů k bateriovým nebo vodíkovým palivovým článkům přináší společnostem obrovské výzvy.
Plasty ve výrobě spotřebního zboží: Sedm tipů pro automatizaci na cestě k ekologičtějšímu balení
29. duben 2021 Hygiena, nebo ochrana životního prostředí? Nejlépe obojí! Společnosti v odvětví spotřebního zboží se stále více ptají, jaké alternativy mají k plastovému balení a jak mohou jednat ekologičtěji, účinněji, ale přitom bezpečně. Inovativní balicí linky, robotika a umělá inteligence nabízejí pomoc.
Řešení pro evropský automobilový průmysl
29. leden 2021 Evropský automobilový průmysl čelí silné konkurenci z Asie a také ekonomickým nárokům pandemie. Musí vyvíjet inovativní strategie a technologie, které budou připravené na budoucnost a zvýší účinnost i udržitelnost. Tony Seba ze Stanfordské univerzity se domnívá, že od roku 2025 se nebudou prodávat žádná nová vozidla se spalovacími motory a dojde k přechodu na akumulátory nebo vodíkové palivové články. V současnosti se odvětví potýká s klesajícími prodeji, stále přísnějšími emisními předpisy, novými technologiemi, digitalizací a měnícími se potřebami spotřebitelů. Společnosti musí reagovat přeměnou svých výrobních linek, zvýšením pružnosti a zavedením inovací, které poskytují konkurenční výhodu.
Moving to e-mobility: seven tips for success
08. září 2020 The automotive industry throughout Europe is changing. It’s been badly hit by the Covid-19 pandemic, which has exacerbated declining sales. And there have been other problems. For instance, the Center for Automotive Research (CAR) forecasts that German vehicle manufacturers and suppliers could lose a quarter of their total workforce by 2030. A similarly gloomy picture is also emerging in the UK. Offsetting this is a growing demand for electric cars, which could lead to many new jobs being created.
Zero-defect philosophy helps resolve the world’s future issues
05. červen 2020 Imagine the city center of a modern metropolis in 2030: a multitude of unmanned, electrically-powered vehicles driving swiftly and silently through the streets. These vehicles sense traffic lights and other road signs and make decisions using artificial intelligence. They avoid people, who unexpectedly cross their path. They detect and avoid dangerous situations before they occur. And they contribute to everyone’s health and safety. But what happens if the associated electrical systems fail? Omron is already addressing this problem today.
Energizing European battery cell production
01. květen 2020 What can European automotive companies do to future-proof their production lines, especially in relation to battery manufacturing? Robotics, automated quality control and artificial intelligence (AI) can help companies to tackle the strong competition they are facing from Asia.
Integrated data control, motion control and machine vision for next-generation automotive production line
24. duben 2020 The Mexican regional headquarters of a leading manufacturer of premium air brake actuators for global on-highway and specialty markets required a new automated production assembly line. One of the company’s key performance indicators is to deliver a fully assembled product every 30 seconds, and it is with this end goal at the forefront that the team started the process of automating the production line.